Sonu Z ile biten 6 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "z" olan 6 harfli toplam 1017 adet kelime bulundu. Sonu z harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında z harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde z harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ECANAZ

Kurnaz. Huysuz.

CIMBIZ

Kıl vb. ince şeyleri tutmak veya çekmek için kullanılan küçük maşa. Özellikle dokumacılıkta kumaş yüzlerindeki düğüm, çöp vb. maddeleri temizlemekte kullanılan el aracı.

YÜZSÜZ

Yüzü olmayan. Utanmaz, sıkılmaz, çekinmez, arsız.

GÖKBEZ

İri ve şakacı kimse. Adana ilinde, Pozantı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Niğde kenti, Kemerhisar bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

SEMSİZ

Dalgın, alık, bilinçsiz : Ali ağa halen semsiz geziyor. En önemli yer : Çocuğun semsiz yerine vurma. Utanmaz, yüzsüz. Çekinceli, tehlikeli.

ELAĞIZ

Dedikoducu. Başkasının sözüne inanan kişi.

KAMSIZ

Ağır, uyuşuk kimse.

GÖĞLEZ

Köpek yavrusu.

ANALİZ

Çözümleme.

ÖZBEÖZ

Gerçek.

HORMUZ

Patates.

HAMMAZ

Hortum, kasırga. Söz taşıyan, fitneci, dedikoducu.

KOLBEZ

Elbezi.

PONPAZ

Nevruzçiçeği.

MANTİZ

Sacdan yapılan, soba biçiminde, üstü ızgaralı ocak.

GIBRIZ

Kıbrıs.

YOLPAZ

Dağınık, karmakarışık.

DÜPDÜZ

Baştan başa, tamamıyle, dümdüz.

AFOROZ

Hristiyanlıkta kilise tarafından verilen cemaatten kovma cezası. Darılıp biriyle konuşmama, ilgiyi kesip kendinden uzaklaştırma, toplum dışılama.

TÖMBEZ

İki tepe arası, koyak.