Sonu YARAŞMA ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "yaraşma" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu yaraşma ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında yaraşma olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde yaraşma olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

YARAŞMA

Yaraşmak işi.

  -   -   -  

Anlamında YARAŞMA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde YARAŞMA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

UYGUNSUZ

Uymayan, yakışık almayan, yaraşmayan, münasebetsiz, namünasip. Kötü davranışlarda bulunan, çirkin hareketleri olan.

YARAŞIK

Yaraşma, uyma, uygunluk.

GİTMEK

Bir yere doğru yönelmek. Yeter olmak, yetmek, yetişmek. Herhangi bir durumda olmak. Ölmek. Bir yerden veya bir işten ayrılmak. Dayanmak. Değerlendirmek, saymak, karşılamak. Çıkmak, ulaşmak. Götürülmek, gönderilmek. Makine, işlemek, çalışmak. Belli bir amaçla bir yere devam etmek veya bir işle uğraşmak. Sürmek, devam etmek. Geçmek. Yürümek, yol almak. Bir duruma, bir sonuca ulaşmak, varmak. Yakışmak, yaraşmak. Satılmak. Yapmak. Başvurmak, yapmak. Bir şey zarar görmüş olmak. Tüketilmek, harcanmak. Yok olmak, elden çıkmak.

YARAŞIKSIZ

Yaraşık olmayan, yaraşmayan, yakışmayan.

YAKIŞIK

Uygunluk, yaraşma. Yakışıklı delikanlı.

YAKIŞMAK

Güzel durmak, iyi gitmek, yaraşmak, uygun gelmek. Uygun olmak, iyi karşılanmak, münasip olmak.