YARAŞMA ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "yaraşma" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. yaraşma ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu yaraşma ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde yaraşma olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

YARAŞMA

Yaraşmak işi.

YARAŞMAK

Yakışmak, uymak. Yatkın olmak.

  -   -   -  

Anlamında YARAŞMA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde YARAŞMA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

YARAŞIK

Yaraşma, uyma, uygunluk.

GİTMEK

Bir yere doğru yönelmek. Yeter olmak, yetmek, yetişmek. Herhangi bir durumda olmak. Ölmek. Bir yerden veya bir işten ayrılmak. Dayanmak. Değerlendirmek, saymak, karşılamak. Çıkmak, ulaşmak. Götürülmek, gönderilmek. Makine, işlemek, çalışmak. Belli bir amaçla bir yere devam etmek veya bir işle uğraşmak. Sürmek, devam etmek. Geçmek. Yürümek, yol almak. Bir duruma, bir sonuca ulaşmak, varmak. Yakışmak, yaraşmak. Satılmak. Yapmak. Başvurmak, yapmak. Bir şey zarar görmüş olmak. Tüketilmek, harcanmak. Yok olmak, elden çıkmak.

YARAŞIKSIZ

Yaraşık olmayan, yaraşmayan, yakışmayan.

YAKIŞIK

Uygunluk, yaraşma. Yakışıklı delikanlı.

YAKIŞMAK

Güzel durmak, iyi gitmek, yaraşmak, uygun gelmek. Uygun olmak, iyi karşılanmak, münasip olmak.

UYGUNSUZ

Uymayan, yakışık almayan, yaraşmayan, münasebetsiz, namünasip. Kötü davranışlarda bulunan, çirkin hareketleri olan.