Sonu Y ile biten 9 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "y" olan 9 harfli toplam 152 adet kelime bulundu. Sonu y harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında y harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde y harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SULUSARAY

Tokat iline bağlı ilçelerden biri.

SAMUGÜNEY

Giresun şehri, Bulancak ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

HAYDARBEY

Tokat ilinde, Niksar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Van ili, Erciş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

GÜNGÖRBEY

Mutluluk, neşe içinde yaşayan bey.

BAYRAMBEY

Giresun ilinde, Espiye belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun kenti, Keşap ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

ARSLANKÖY

Çorum şehri, Seydim nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İçel şehri, Arslanköy nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KARACAKÖY

Erzincan şehrinde, Bozoğlak nahiyesine bağlı bir yer. İstanbul kenti, Karacaköy bucağına bağlı bir yerleşim yeri. İstanbul kenti, Şile belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Mardin kenti, Akarsu bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Samsun şehrinde, Terme ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sinop şehrinde, Erfelek belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Şırnak şehri, Silopi belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli şehrinde, Hozat ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ZEYNEPKÖY

Şanlıurfa ili, Yardımcı bucağına bağlı bir yer.

YAPRAKKÖY

Diyarbakır kenti, Lice ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

KURUGÜNEY

Bayburt şehrinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

LEYLEYKÖY

Antalya şehri, Bozova bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

ÖRNEKOLAY

Bir konu, sorun, durum ya da sürecin gözlenmesi için elverişli ya da örnekçeli olduğu gerekçesiyle seçilen ve derinliğine gözlem konusu yapılan birim olay.

SELMANKÖY

Diyarbakır şehrinde, Eğil belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Diyarbakır şehrinde, Ergani belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

YILDIZKÖY

Amasya şehrinde, Doğantepe bucağına bağlı bir yer. Balıkesir ili, Susurluk ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Bitlis şehri, Adilcevaz ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Elâzığ ili, Çan bucağına bağlı bir yerleşim birimi. İçel kenti, Mut ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Yozgat şehri, Şefaatli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

TAŞLIKKÖY

Eskişehir ilinde, Seyitgazi ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kayseri ili, Özvatan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

SALMANKÖY

Çorum şehri, Sungurlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

YALNIZKÖY

Tokat şehri, Zile belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

HÜSREVKÖY

Aksaray kenti, Ağaçören ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KARACABEY

Bursa iline bağlı ilçelerden biri.

PANCARKÖY

Kırklareli ilinde, Babaeski ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.