Sonu Y ile biten 9 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "y" olan 9 harfli toplam 152 adet kelime bulundu. Sonu y harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında y harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde y harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÜRÜNDÜBAY

Seçkin nitelikli, saygın kimse.

MAHMUTBEY

İstanbul ili, Mahmutbey bucağına bağlı bir yer. Kahramanmaraş ili, Göksun ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

GÜNGÖRBEY

Mutluluk, neşe içinde yaşayan bey.

KERPİÇKÖY

Ankara kenti, Yenice nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

SARNIÇKÖY

Aydın şehri, Çine ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir ili, Havran ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Balıkesir ilinde, Kireç bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik kenti, Pazaryeri ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Bursa ili, Büyükorhan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale ili, Biga ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. İzmir şehrinde, Bornova ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kastamonu şehrinde, Azdavay ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Konya şehri, Altınekin belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa ili, Akhisar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Manisa şehrinde, Kula belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Muğla ili, Yerkesik bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Sinop ilinde, Gerze ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Tekirdağ ilinde, Şahin nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

SÜNNETKÖY

Kahramanmaraş şehri, Gücük bucağına bağlı bir yer.

SEYREKKÖY

Kırşehir kenti, Göllü nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

SEVİNÇBEY

Isparta şehrinde, Eğirdir ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

UĞURLUBEY

Uğurlu bey.

YILDIZKÖY

Amasya şehrinde, Doğantepe bucağına bağlı bir yer. Balıkesir ili, Susurluk ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Bitlis şehri, Adilcevaz ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Elâzığ ili, Çan bucağına bağlı bir yerleşim birimi. İçel kenti, Mut ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Yozgat şehri, Şefaatli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

MENTEŞBEY

Antalya kenti, Akseki belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

BÜLBÜLKÖY

Ordu ilinde, Bolaman bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

SANCAKKÖY

Düzce ili, Konuralp bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

DİSKJOKEY

Radyo ve diskoteklerde müzik yayınlarını plak veya ses bantları aracılığıyla yöneten kimse.

SEVİNÇKÖY

Antalya ili, Manavgat ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

LEVENTKÖY

Rize şehrinde, Hemşin ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

ŞAZİYEKÖY

Düzce şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

ZEYTİNKÖY

Adıyaman şehri, Kâhta belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Aydın ilinde, Çakırbeyli bucağına bağlı bir bölge. Aydın ili, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. İzmir şehri, Selçuk ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Muğla şehri, Turgut bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Samsun şehri, Alaçam ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KARTALKÖY

Gaziantep ili, Sakçagöz nahiyesine bağlı bir yer.

TÜMDERNEY

Değişkenin tüm değerleri için yakınsak olan güç derneyi.