Sonu Y ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "y" olan 7 harfli toplam 394 adet kelime bulundu. Sonu y harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında y harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde y harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ONURSOY

Onurlu soydan gelen.

AZDAVAY

Kastamonu iline bağlı ilçelerden biri.

UĞRUKÖY

Kastamonu şehri, İğdir nahiyesine bağlı bir bölge.

OZANSOY

Şakacı, tatlı dilli, şiir söyleyen bir soydan gelen.

YURTBAY

Ülkenin zengini olan kimse.

MEŞEKÖY

Artvin şehri, Ardanuç belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kırşehir şehrinde, Kaman ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Rize şehrinde, İkizdere ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KAYABEY

Ağrı ilinde, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

ÖZGİRAY

Gerçek hükümdar.

KARAKÖY

Ankara ilinde, Altındağ ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Ankara şehri, Çayırhan bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehrinde, Sirkeli nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Antalya şehrinde, Gölova nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Antalya ili, Köprülü nahiyesine bağlı bir yer. Artvin kenti, Şavşat belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Aydın şehrinde, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Susurluk ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Batman ili, Hasankeyf ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik şehri, Pazaryeri belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Bolu ilinde, Kıbrıscık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bolu kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Burdur şehri, Çavdır belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Burdur şehrinde, Yeşilova belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehri, Çaltılıbük bucağına bağlı bir yer. Bursa şehri, Yenişehir belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Çanakkale kenti, Evciler nahiyesine bağlı bir yer. Çanakkale ilinde, Yenice ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çorum şehri, Osmancık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli şehrinde, Buldan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli ilinde, Kale ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. İzmir şehrinde, Alaçatı nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir ilinde, Aliağa belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Kayseri şehrinde, Yahyalı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Konya kenti, Ilgın belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kütahya şehri, Tavşanlı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Malatya şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa şehrinde, Ahmetli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Manisa şehrinde, Akhisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Manisa kenti, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Mardin şehri, Sürgücü nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Muğla şehri, Datça ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla şehrinde, Eşen nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Muş şehri, Karaköy bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sakarya ilinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Samsun kenti, Beşpınar bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Şanlıurfa ilinde, Suruç ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

ERDİBEY

Olgun, ermiş, saygın bey.

ESMERAY

Teni ve saçları karaya çalan, koyu buğday rengi olan kadın.

YAVUZAY

Cesur, güçlü kimse.

DARIÇAY

Samsun şehrinde, Mezraa bucağına bağlı bir bölge.

YALINAY

Gösterişsiz, sade kimse.

YURDAAY

Yurdu aydınlatan kimse.

ÖZKUTAY

Özü uğurlu ve ay gibi parlak olan kimse.

HACIKÖY

Ankara şehrinde, Çandır bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bartın şehrinde, Kurucaşile ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bilecik ili, Gölpazarı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale kenti, Gümüşçay bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale şehri, Yiğitler nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzincan ili, Refahiye ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Gaziantep kenti, Burç nahiyesine bağlı bir yer. Giresun şehri, Espiye ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kastamonu kenti, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Sakarya ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Sinop ilinde, Türkeli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Şanlıurfa şehri, Yaylak nahiyesine bağlı bir yer. Tekirdağ şehri, Banarlı bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Van şehrinde, Güzelsu bucağına bağlı bir bölge.

OGANSOY

Güçlü soydan gelen kimse.

ÖRENKÖY

Afyon kenti, Davulga bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Ankara ili, Çamlıdere belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Balıkesir kenti, Danişment bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir şehri, Darıca nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Gökçedağ nahiyesine bağlı bir bölge. Çankırı ili, Çerkeş ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Denizli ilinde, Acıpayam ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Isparta ili, Şarkikaraağaç belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. İzmir ilinde, Kiraz ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Malatya şehri, Pütürge ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa ili, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Niğde şehri, Çamardı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Ordu kenti, Ulubey ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

KARATAY

Konya iline bağlı ilçelerden biri.