Sonu Y ile biten 6 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "y" olan 6 harfli toplam 367 adet kelime bulundu. Sonu y harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında y harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde y harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

GÖKBEY

Mavi gözlü bey.

BİLTAY

"Bunu bil" anlamında kullanılan bir isim".

ALAÇAY

Kastamonu kenti, Devrekâni belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

ABUDAY

Yassı ve beyaz buğday.

ALİBEY

Adıyaman ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Ankara ili, Çeltikçi bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir ili, Ömerköy nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bursa şehrinde, İnegöl ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Çankırı şehri, Eldivan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çorum ilinde, Kâmil nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Diyarbakır ilinde, Salat bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Diyarbakır şehri, Silvan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Edirne kenti, Meriç ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Giresun şehri, Kovanlık bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kütahya şehrinde, Altıntaş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Mardin ili, Kocatepe bucağına bağlı bir yer.

ÜRÜNAY

Çok parlak, çok aydınlık olan.

VİTRAY

Birbirine bağlı kurşun bölmelere yerleştirilmiş renkli cam parçalarından oluşan, saydam pencere süslemesi veya resim.

AYORAY

Antik Yunan tiyatrosunda Tanrıları havada göstermek için kullanılan askı aygıtı.

BOZBEY

Yiğit ve cesur olan bey.

ÇONTAY

Kastamonu şehri, Devrekâni belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ÇAMKÖY

Ankara ilinde, Akyurt ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Ankara şehrinde, Çamlıdere ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Aydın kenti, Germencik belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Aydın ilinde, Yenice bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Balıkesir ili, Bigadiç ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Balıkesir kenti, Dursunbey ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Balıkesir ilinde, Ertuğrul nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Burdur kenti, Gölhisar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Çanakkale şehri, Etili nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale ilinde, Ezine ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Çanakkale ili, Gülpınar nahiyesine bağlı bir bölge. Denizli ilinde, Bekilli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Denizli şehrinde, Buldan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Düzce ilinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. İzmir şehrinde, Bergama ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir şehrinde, Menderes belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kütahya şehrinde, Çavdarhisar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kütahya ili, Şaphane ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa şehrinde, Gölmarmara ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa kenti, Selendi ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Manisa şehri, Üçpınar nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Manisa ilinde, Yarbasan nahiyesine bağlı bir bölge. Muğla şehrinde, Fethiye ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Muğla şehrinde, Milâs ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tokat ili, Almus belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

ŞAPPOY

Şebboy.

ANAKÖY

Van ilinde, Gevaş ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

GALLOY

Lüle, çubuk.

CİPKÖY

Elâzığ ilinde, Poyraz bucağına bağlı bir bölge.

HÜRBEY

Özgür, bağımsız bey.

ÇÖPKÖY

Edirne kenti, Çöpköy bucağına bağlı bir yer.

GÖZKÖY

Sivas ili, Suşehri belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

TEKYAY

Güçlü ve kuvvetli biricik kimse.

BÜYDEY

Buğday.