Y ile başlayan 9 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "y" olan, 9 harfli toplam 1174 adet kelime bulunmaktadır. y harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu y harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde y harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

YATIRILMA

Yatırılmak işi.

YUMŞAĞRAK

Daha yumuşak.

YANSILAMA

Yansılamak işi. Türün öteki üyelerinin davranışlarını, öğrenme söz konusu olmadan yapma eğilimi.

YENİDÜZCE

Samsun kenti, Mezraa bucağına bağlı bir yer.

YIRTLAŞIK

Arsız, şımarık.

YASSILMAK

Yassılaşmak.

YENİCEKÖY

Bursa şehri, İnegöl ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Hatay şehrinde, Yayladağı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

YARALANIŞ

Yaralanma işi.

YAMALIKLI

Yamalı. Miskin, çapaçul, derbeder: Bu adam da pek yamalıklı. Biraz gendine çekidüzen virse olmaz mı?.

YAKUPARPA

Çorum şehri, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

YAĞCIOĞLU

Ankara şehrinde, Yenimehmetli nahiyesine bağlı bir bölge.

YAVRUAĞIZ

Sarı çiçekli bir kır bitkisi.

YÖRÜKYERİ

Sakarya ilinde, Dokurcun nahiyesine bağlı bir bölge.

YALNIZBAĞ

Erzincan şehri, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Gaziantep ilinde, Oğuzeli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

YANLIZDAM

Antalya ilinde, Elmalı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Ordu ili, Kumru ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

YUKLEŞMEK

Yüklenmek, abanmak.

YÖNELTİCİ

Çiftucayın önüne yerleştirilen bir ya da daha çok sayıdaki iletken çubuk.

YUMUŞAMAH

Yola gelmek.

YERÇEKİMİ

Yer'in çekme kuvveti. Yer kabuğunun kütleye uyguladığı çekim kuvveti.

YEŞİLTEPE

Adıyaman kenti, Çelikhan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Adıyaman şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Aksaray şehri, Yeşilova nahiyesine bağlı bir yer. Amasya kenti, Doğantepe bucağına bağlı bir bölge. Amasya kenti, Taşova ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Düzce ilinde, Cumayeri ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Düzce ili, Kaynaşlı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzurum ilinde, Kırık nahiyesine bağlı bir bölge. Eskişehir ili, Seyitgazi ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Gaziantep ilinde, Doğanpınar bucağına bağlı bir bölge. Giresun şehri, Dereli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun şehri, Kovanlık bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Hatay şehrinde, Erzin ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Hatay şehrinde, Yeditepe bucağına bağlı bir yer. İçel ilinde, Tarsus ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir ilinde, Beydağ belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kahramanmaraş şehrinde, Çokak nahiyesine bağlı bir bölge. Karabük ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kars şehrinde, Selim ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa ili, Sarıgöl belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Ordu ilinde, Fatsa ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Rize şehrinde, Ardeşen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Rize ilinde, Kaptanpaşa bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Samsun şehri, Taflan bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Samsun şehri, Vezirköprü belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Şanlıurfa kenti, Ceylânpınar belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Şanlıurfa ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon şehri, Akçaabat ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Trabzon ili, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.