Sonu V ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "v" olan 8 harfli toplam 20 adet kelime bulundu. Sonu v harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında v harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde v harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

YUGOSLAV

Yugoslavya halkından olan kimse.

GENİŞLEV

Genişleme sonucu elde edilen işlev. Anlamdaş. genişleme.

TÜMİŞLEV

Sonlu karmaşık düzlemde çözümsel olan işlev.

YALNIZEV

İzmir şehrinde, Bergama ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

GÜÇSINAV

Suçluyu bulmak amacıyla sanıkları ateşe atmak, dağlamak, suya daldırmak, zehirlemek, birbirleriyle döğüştürmek, yaban hayvanlarının arasına bırakmak, yanıtlanması güç sorular sormak ve daha birçok deneylerden geçirerek yapılan geleneksel ve evrensel yargılama türü. (Bu yargılamalar sırasında, Tanrısal güçlerin koruyuculuğu altında bulunduklarına inanılan suçsuzların acı çekmemelerine ve dokuncayla karşılaşmamalarına karşın suçlular acının en büyüğünü duydukları gibi, çoğu kez sakat kalmakta ya da yaşamlarını yitirmektedirler.) bk. bakı. karşılığı kutbakı, büyü, simge.

TELAURUV

1.Tifüs. 2.Beyin humması.

KANITSAV

İlksavlı bir biçimsel dizgede kanıtlanabilen, başka bir deyişle ilksavlardan çıkarım kuralları yardımıyla türetilebilen tamdeyim. Temel mantıklı bir biçimsel dizgenin kanıtsavları yinelgen sayılabilir olan bir küme oluşturur. Tümdengelimci bir dizgede önsayıtlardan çıkarım kalıpları ya da kuralları aracılığıyla türetilen ya da kanıtlanabilen önerme.

SANĞIRAV

Sağır.

OTOMOTİV

Motorlu taşıt yapımıyla uğraşan endüstri kolu.

CANANTAV

Yanardağ.

ALAHANAV

Yarı kuru, yarı yaş toprak.

KUKKULAV

Baykuş.

BUNGALOV

Hindistan'da tek katlı, genellikle tahtadan yapılmış, veranda ile çevrili ev. Genellikle tahtadan yapılmış, tek katlı ev.

KUKKUMAV

Baykuş.

BELİRTEV

G bir ilingesel öbek olmak üzere, her 1 koşullarını sağlayan Y : sürekli işlevi. E kümesinin bir A altkümesi için, x e A iken diye tanımlanan işlevi.

BOŞDOLAV

Banyo.

BEÇÇİKÖV

Bekçiköy.

ALACATAV

Çok kurumuş toprak, holü (nemi) kaçmış toprak: Bizim tarlanın alacatavı kaçmış.

ULUPİLAV

Düğün pilavı. (Yukarıdinek Şarkikaraağaç Isparta).