Sonu V ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "v" olan 4 harfli toplam 25 adet kelime bulundu. Sonu v harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında v harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde v harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

EGEV

Eğe.

AYÜV

Ayı.

AMOV

Şaşkınlık ve bezginlik bildirir ünlem.

ALUV

Üzüntü ile karışık şaşkınlık, korku bildirir ünlem.

ANAV

Korku, şaşma, hayranlık bildirir ünlem.

SLAV

Rus, Beyaz Rus, Ukraynalı, Leh, Sırp, Hırvat, Sloven, Bulgar, Slovak ve Çek halklarına dillerindeki yakınlık dolayısıyla verilen ortak ad.

ANOV

Korku, şaşma, hayranlık bildirir ünlem.

AÇUV

Hiddet, gazap, öfke.

AMAV

Korku, dehşet, hayret, üzüntü, sevinç bildirir ünlem.

ATAV

Ölülerin ruhu için. ya da. günü verilen ölü aşı.

ARAV

Yan kirli, sabunlu çamaşır suyu: Bu aravı tenekeye dök. Çökertilen ayrandan geriye kalan su. Yemek artığı. Sebep, yol, uğur: Ben de senin aravına yandım.

ABUV

Şaşma ve korku ünlemi. Acı bildirir bir ünlem.

ÖDEV

Yapılması, yerine getirilmesi, insanlık duygusu, töre ve yasa bakımından gerekli olan iş veya davranış, vazife, vecibe. Öğretmenin öğrencilere okul dışında yapmaları için verdiği çalışma.

AUVV

Hayret bildirir ünlem.

ARUV

Güzel.

ETÜV

Yiyecekleri, nesneleri yüksek ısıyla sterilize ve dezenfekte etmekte kullanılan kapalı araç. Türlü eşyaları kurutmakta veya temizlemekte kullanılan araç. Mikropların üretilmesinde uygun sıcaklığı sağlayan kapalı araç.

GREV

İş bırakımı.

ALEV

Yanan maddelerin veya gazların türlü biçimlerdeki ışıklı uzantısı, yalım, yalaz, alaz, şule. Kıvılcım. Aşk ateşi. Sıcaklık. Mızrak uçlarına takılan küçük bayrak, flama.

AZAV

Azı dişi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük