Sonu V ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "v" olan 4 harfli toplam 25 adet kelime bulundu. Sonu v harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında v harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde v harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

UZUV

Organ. Parça. Üye. Unsur.

ARUV

Güzel.

EGEV

Eğe.

SLAV

Rus, Beyaz Rus, Ukraynalı, Leh, Sırp, Hırvat, Sloven, Bulgar, Slovak ve Çek halklarına dillerindeki yakınlık dolayısıyla verilen ortak ad.

AZAV

Azı dişi.

ANAV

Korku, şaşma, hayranlık bildirir ünlem.

AYÜV

Ayı.

AMOV

Şaşkınlık ve bezginlik bildirir ünlem.

ETÜV

Yiyecekleri, nesneleri yüksek ısıyla sterilize ve dezenfekte etmekte kullanılan kapalı araç. Türlü eşyaları kurutmakta veya temizlemekte kullanılan araç. Mikropların üretilmesinde uygun sıcaklığı sağlayan kapalı araç.

ABOV

Şaşma ve korku ünlemi.

ÖTEV

Öbür, öteki.

ARAV

Yan kirli, sabunlu çamaşır suyu: Bu aravı tenekeye dök. Çökertilen ayrandan geriye kalan su. Yemek artığı. Sebep, yol, uğur: Ben de senin aravına yandım.

AUVV

Hayret bildirir ünlem.

ANOV

Korku, şaşma, hayranlık bildirir ünlem.

ATAV

Ölülerin ruhu için. ya da. günü verilen ölü aşı.

ABAV

Şaşma ve korku ünlemi.

ALEV

Yanan maddelerin veya gazların türlü biçimlerdeki ışıklı uzantısı, yalım, yalaz, alaz, şule. Kıvılcım. Aşk ateşi. Sıcaklık. Mızrak uçlarına takılan küçük bayrak, flama.

ALAV

Alev. Hayret bildirir ünlem: Alav, bu nasıl iş?. Alev, ateş.

ÖDEV

Yapılması, yerine getirilmesi, insanlık duygusu, töre ve yasa bakımından gerekli olan iş veya davranış, vazife, vecibe. Öğretmenin öğrencilere okul dışında yapmaları için verdiği çalışma.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük