V ile başlayan 11 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "v" olan, 11 harfli toplam 127 adet kelime bulunmaktadır. v harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu v harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde v harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

VICIKLATMAK

Suyunu çıkartmak.

VEZİKÜLARİS

Keseciğe ait olan.

VANGIRDAMAK

Topluluk gürültü yapmak.

VIRILDANMAK

Kendi kendine sürekli konuşmak.

VİTRİNCİLİK

Vitrincinin yaptığı iş. Vitrinci olma durumu.

VUZUHSUZLUK

Belirsizlik.

VAZELİNLEME

Vazelinlemek işi.

VAGİNALİTİS

Periorşitis.

VOLFRAMTAŞI

Mineral. (Fe, Mn) WO2; metalimsi parıltı, koyu kahverengi, kara, çizgi kara-kahverengi, sertlik 5-5.5, özgül ağırlık 7.14-7.54; eşeğimli. En önemli volfram cevheridir.).

VENÜSÇARIĞI

Salepgillerden, esmer kırmızımtırak renkte olan, çiçekleri çarığa benzeyen, güzel bir süs bitkisi (Ceypripedium calceolus).

VENEZUELALI

Venezuela halkından olan kimse.

VAHLKAMPFİA

Gymnamoeba alt sınıfında Schizopyrenida takımında bulunan, geniş bir yalancı ayağa sahip tatlı sularda serbest olarak yaşayan veya parazitik yaşamlı ameboyit protozoon cinsi.

VERİMSİZLİK

Verimsiz olma durumu.

VAKİTSİZLİK

Vakitsiz olma durumu.

VEREPLENMEK

Aykırı bir tarafa yönelmek.

VERNİKLEMEK

Vernik sürmek.

VOLTAMOGRAM

Bir çalışma elektrotuna uygulanan potansiyelin fonksiyonu olarak akım eğrisi.

VAGOMİMETİK

Vagusun etkisini kuvvetlendiren veya ona benzer etki yapan.

VİSTAVİSİON

Bir geniş görüntülük ve ruhsal üçboyutlu işlemi. (CinemaScope gibi tek alıcı, tek film, tek göstericiye dayanır. Ancak bu işlemde olağan 35 mm'lik film, alıcı ve göstericide yukarıdan aşağıya doğru değil yanlamasına geçer. Böylelikle 35 mm'lik film üzerinde bir resim 4 değil 8 deliklik yeri kaplar. Vistavision'un bir çeşidinde, göstericide de film yanlamasına geçer. Bir başka çeşidindeyse, büyük boy resim yeniden 35 mm'lik olağan resim boyuna indirilir, fakat özel bir mercek yardımıyla, seçiklik bozulmadan bu resim büyültülebilir).

VALLİSNERİA

Yılan bağı otları.