Sonu US ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "us" olan 7 harfli toplam 87 adet kelime bulundu. Sonu us ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında us olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde us olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

OESTRUS

Oestridae ailesinde bulunan, Cephalomyia olarak da adlandırılan oftalmomiyazise neden olabilen sinek cinsi.

SPURİUS

Aldatıcı, yanlış.

AMORFUS

Biçimsiz küre.

İNTİMUS

En içte bulunan, en içteki.

KARNEUS

Etimsi, etli. Et renkli.

OBTUSUS

Küt.

NÜKLEUS

Çekirdek.

İLYAKUS

Böğürle ilgili olan.

TALAMUS

Yan ventrikulusların altında, hipotalamus ile birlikte diyensefalonu oluşturan, beyin korteksine geçmeden önce bu bölgenin çeşitli bölgelerinden geçen duygu yolları taşıyan, çift yumurta şeklinde boz madde kitlesi. Tepe, oda.

TİMİKUS

Timik.

BAHUSUS

Özellikle.

TRİSMUS

Çene kilitlenmesi.

ANKİLUS

Eğri, bükük, çarpık, kavisli.

EKUİNUS

Ata benzeyen, atla ilgili olan.

GYROPUS

Mallophaga takımında bulunan bit cinsi.

ABORTUS

Yavru atma.

DESİMUS

Onuncu.

MALLEUS

Çekiç kemiği. Ruam.

GRİZEUS

Gri, boz.

BAUHAUS

(Resim, Mimarlık, İç Mimarlık) Almanyada 1919-1933 arasında öğretim yapmış, mimarlık çevresinde bütün sanatları eski Orta Çağ anlayışındaki atölyelerde olduğu gibi toplayan bir okul. Fabrikalarda üretilen kötü biçimli eşya yerine sanatçı elinden çıkma örneklerin çoğaltılması gerektiğini savunan ve eşyanın yapısal düzenini aynı zamanda süs gibi görmek isteyen okul.