TURGUT ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "turgut" olan, toplam 7 adet kelime bulunmaktadır. turgut ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu turgut ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde turgut olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

10 harfli kelimeler

TURGUTREİS

9 harfli kelimeler

TURGUTALP, TURGUTBEY, TURGUTKÖY, TURGUTLAR

8 harfli kelimeler

TURGUTLU

6 harfli kelimeler

TURGUT

Bazı kelimelerin anlamları

TURGUT

Konut, oturulacak yer. İzmir şehrinde, Seferihisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Konya şehrinde, Turgut bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Muğla şehri, Turgut bucağına bağlı bir yer. Muğla kenti, Ula ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

TURGUTREİS

Muğla ili, Karatoprak nahiyesine bağlı bir yer.

TURGUTKÖY

Çorum şehri, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Mardin ilinde, Girmeli bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Muğla kenti, Bozburun bucağına bağlı bir bölge.

TURGUTBEY

Kırklareli ili, Lüleburgaz ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

TURGUTLU

Manisa iline bağlı ilçelerden biri.

TURGUTALP

Bursa ili, İnegöl belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa şehrinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Manisa kenti, Soma ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Tokat şehrinde, Boztepe nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

TURGUTLAR

Eskişehir şehrinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir kenti, Emiralem nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kütahya ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Muğla ili, Turgut bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  -   -   -  

Anlamında TURGUT bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TURGUT geçen kelimeler listesi verilmiştir.

HİSARARDI

Burdur ili, Gölhisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Isparta şehrinde, Yalvaç ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla şehri, Turgut nahiyesine bağlı bir bölge.

ÇAMPINAR

Adıyaman ili, Çelikhan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bolu şehri, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çorum ilinde, Osmancık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. İçel şehri, Mut ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, Abana belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa ili, Selendi ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa kenti, Turgutlu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Yozgat kenti, Akdağmadeni ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

HURSUNLU

Konya ili, Turgut nahiyesine bağlı bir yer.

DALBAHÇE

Ağrı kenti, Suluçem bucağına bağlı bir bölge. Manisa şehrinde, Turgutlu ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Samsun ili, Çarşamba ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

EĞRİKUYU

Konya şehri, Turgut nahiyesine bağlı bir bölge. Nevşehir şehri, Gülşehir ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

ÇEPNİDERE

Manisa şehrinde, Turgutlu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

HACIİSALAR

Manisa şehri, Turgutlu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

IRLAMAZ

Suyu az akarsu. Manisa şehri, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

HACIVELİLER

Antalya ilinde, Kumluca belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Balıkesir kenti, Ayvalık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa kenti, Gölmarmara ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Muğla şehri, Turgut nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

BAKTIRLI

Manisa kenti, Turgutlu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

AKÇAPINAR

Antalya şehri, Gebiz bucağına bağlı bir bölge. Balıkesir ilinde, Altınova Bucağı. Balıkesir şehri, Bandırma ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Balıkesir kenti, Gönen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik kenti, Bozüyük ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Bilecik ili, Osmaneli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bursa ili, Keles ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehri, Söğütalan bucağına bağlı bir yer. Bursa şehri, Yenişehir belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale ili, İntepe bucağına bağlı bir bölge. Denizli ilinde, Akköy ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, Devrekâni ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Konya ilinde, Bozkır belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa şehri, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Mardin şehri, Kızıltepe ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Muğla şehri, Ula ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Sakarya kenti, Taraklı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli kenti, Akçapınar nahiyesine bağlı bir yer.

KARAKÖY

Ankara ilinde, Altındağ ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Ankara şehri, Çayırhan bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehrinde, Sirkeli nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Antalya şehrinde, Gölova nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Antalya ili, Köprülü nahiyesine bağlı bir yer. Artvin kenti, Şavşat belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Aydın şehrinde, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Susurluk ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Batman ili, Hasankeyf ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik şehri, Pazaryeri belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Bolu ilinde, Kıbrıscık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bolu kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Burdur şehri, Çavdır belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Burdur şehrinde, Yeşilova belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehri, Çaltılıbük bucağına bağlı bir yer. Bursa şehri, Yenişehir belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Çanakkale kenti, Evciler nahiyesine bağlı bir yer. Çanakkale ilinde, Yenice ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çorum şehri, Osmancık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli şehrinde, Buldan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli ilinde, Kale ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. İzmir şehrinde, Alaçatı nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir ilinde, Aliağa belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Kayseri şehrinde, Yahyalı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Konya kenti, Ilgın belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kütahya şehri, Tavşanlı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Malatya şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa şehrinde, Ahmetli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Manisa şehrinde, Akhisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Manisa kenti, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Mardin şehri, Sürgücü nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Muğla şehri, Datça ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla şehrinde, Eşen nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Muş şehri, Karaköy bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sakarya ilinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Samsun kenti, Beşpınar bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Şanlıurfa ilinde, Suruç ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

HACIBAYRAMLAR

Muğla şehri, Turgut nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

GÖKGEDİK

Kahramanmaraş şehrinde, Andırın belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Manisa ilinde, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Muğla ilinde, Turgut nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ÇEPNİBEKTAŞ

Manisa şehrinde, Turgutlu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

HARUNLAR

Konya ili, Turgut nahiyesine bağlı bir bölge.

ÇATALKÖPRÜ

Ardahan ili, Yalnızçam nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa şehri, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Sakarya şehri, Akyazı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

İZZETTİN

Dinin değeri, gücü ve ululuğu. Balıkesir ilinde, Düvertepe nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa ilinde, Turgutlu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KABAÇINAR

Manisa şehri, Turgutlu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

AŞAĞIBOZKIR

Manisa şehrinde, Turgutlu ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük