TUNCELİ ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "tunceli" olan, toplam 3 adet kelime bulunmaktadır. tunceli ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu tunceli ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde tunceli olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

TUNCELİ

Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan illerinden biri.

TUNCELİLİ

Tunceli ilinden olan kimse.

TUNCELİLİLİK

Tuncelili olma durumu.

  -   -   -  

Anlamında TUNCELİ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TUNCELİ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

OVACIK

Karabük iline bağlı ilçelerden biri. Tunceli iline bağlı ilçelerden biri.

ALANCIK

Küçük düzlük: Sizin öküzleri öteyüzde alancıkta gördüm. Adıyaman ili, Yarpuzlu nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale ili, Pazarköy bucağına bağlı bir yer. Çorum şehri, Mecitözü ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır şehri, Çınar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Giresun şehrinde, Dereli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehrinde, Şenpazar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Samsun şehri, Vezirköprü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Tunceli kenti, Hozat ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak şehri, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

AKYÜNLÜ

Erzincan ilinde, Alpköy bucağına bağlı bir yer. Tunceli ili, Mazgirt belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

AKDEMİR

Dövme demir. Elâzığ şehri, Baskil ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kahramanmaraş kenti, Narlı nahiyesine bağlı bir bölge. Tunceli ili, Akdemir nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

AKYAYIK

Tunceli kenti, Ovacık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

AKDİK

Martta ekilen yazlık buğday. Bitlis ilinde, Akşar nahiyesine bağlı bir yer. Tunceli şehrinde, Kırmızıköprü bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

AĞAÇARDI

Tunceli ilinde, Mazgirt ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

NAZIMİYE

Tunceli iline bağlı ilçelerden biri.

AĞAÇPINAR

Adana şehrinde, Ceyhan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bitlis ilinde, Narlıdere nahiyesine bağlı bir bölge. Tunceli şehrinde, Ovacık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

HOZAT

Tunceli iline bağlı ilçelerden biri.

MAZGİRT

Tunceli iline bağlı ilçelerden biri.

AKTARLA

Ağrı kenti, Suluçem bucağına bağlı bir yer. Amasya ili, Sarıbuğday nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Düzce şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Malatya ili, Pütürge ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Tunceli ili, Darıkent nahiyesine bağlı bir bölge. Zonguldak ili, Gökçebey belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

AKPAZAR

Tunceli ilinde, Akpazar nahiyesine bağlı bir bölge.

PÜLÜMÜR

Tunceli iline bağlı ilçelerden biri.

ÇEMİŞGEZEK

Tunceli iline bağlı ilçelerden biri.

ADAKÖY

Ankara şehrinde, Çeltikçi nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bolu şehrinde, Dörtdivan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Bolu ili, Yeniçağa belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bursa kenti, Gürsu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehrinde, Mustafakemalpaşa ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Denizli ili, Sarayköy belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Düzce ili, Gümüşova belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun şehri, Eynesil belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Karaman ilinde, Bucakkışla bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Konya ilinde, Üzümlü bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kütahya şehri, Aslanapa ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Muğla şehrinde, Marmaris belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Samsun şehri, Bafra belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Şanlıurfa ili, Viranşehir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Tunceli ilinde, Yeşilyazı bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak şehrinde, Perşembe bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

AKÇAPINAR

Antalya şehri, Gebiz bucağına bağlı bir bölge. Balıkesir ilinde, Altınova Bucağı. Balıkesir şehri, Bandırma ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Balıkesir kenti, Gönen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik kenti, Bozüyük ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Bilecik ili, Osmaneli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bursa ili, Keles ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehri, Söğütalan bucağına bağlı bir yer. Bursa şehri, Yenişehir belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale ili, İntepe bucağına bağlı bir bölge. Denizli ilinde, Akköy ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, Devrekâni ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Konya ilinde, Bozkır belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa şehri, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Mardin şehri, Kızıltepe ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Muğla şehri, Ula ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Sakarya kenti, Taraklı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli kenti, Akçapınar nahiyesine bağlı bir yer.

ALAKUŞ

Yaygaracı, palavracı. Baş örtüsü. Tavus kuşu. Mardin ilinde, Akıncı bucağına bağlı bir bölge. Mardin şehrinde, Kızıltepe belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli şehri, Gedikler nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

AKDÜVEN

Tunceli ilinde, Darıkent bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

PERTEK

Tunceli iline bağlı ilçelerden biri.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük