Sonu TUÇ ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "tuç" olan, toplam 7 adet kelime bulunmaktadır. Sonu tuç ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında tuç olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde tuç olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

8 harfli kelimeler

KARŞITUÇ

6 harfli kelimeler

HARTUÇ, MORTUÇ, MOSTUÇ, SUHTUÇ

5 harfli kelimeler

POTUÇ

3 harfli kelimeler

TUÇ

Bazı kelimelerin anlamları

TUÇ

Değirmen baltacığı. Boyunla başın birleştiği yer. Bayır : İneği tuçta otlattım. İki tarla arasında sınırı belirten yükseklik : Benim tarlanın tucunu da sabanla almış. Tunç. Değirmenin baltacığı, alt değirmen taşının ortasında bulunup üst taşa giren mihverin üzerine geçirilen balta şeklindeki aygıt.

MOSTUÇ

Sinsi, yere bakan.

MORTUÇ

Domuz yavrusu.

KARŞITUÇ

Bir tutum ölçeğinde tam yandaş ve tam karşıt tutumların ölçek konumu ya da bir tutum sürekliliğinin iki ucu.

POTUÇ

Ağaç su kabı. Kısa boylu, bodur, tıknaz kişi. Su bardağı.

SUHTUÇ

Ot bağlamlarına sokulan odun.

HARTUÇ

Kartuş.

  -   -   -  

Anlamında TUÇ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TUÇ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KARTUŞ

Merminin arkasından namluya sürülen bezden veya kartondan barut kesesi, hartuç. Yazıcıya yerleştirilen mürekkep dolu tüp. Resim yazıda kralın adını diğerlerinden farklı bir biçimde göstermeyi sağlayan oval çerçeve. Dolma kalem içine yerleştirilen mürekkep dolu tüp.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük