Sonu TALU ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "talu" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu talu ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında talu olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde talu olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

TALU

İki kürek kemiği arası. İnsan ve hayvanlarda iki kürek arası, iki küreğin birleştiği yer. Kürek kemiği. Seçkin, seçilmiş, güzel.

  -   -   -  

Anlamında TALU bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TALU geçen kelimeler listesi verilmiştir.

İLMENİUM

Niobium ve tantalum karışımı olduğu önerilen bir yapı.

PELİKAN

Pelikangillerden, pembeye çalan beyaz tüylü, kanatları gri renkli, alt gagasında deriden bir kesesi olan iri kuş, kaşıkçı kuşu (Pelecanus onocrotalus).

SANDAL

Sandalgillerden, kerestesi sert ve kokulu bir ağaç (Santalum album). Sandalet. İnsan taşıyacak biçimde yapılmış, kürekle yürütülen deniz teknesi.

EDVARDSİYELOZ

Sıcak sularda yaşayan çeşitli balık türlerinde, Edwardsiella tarda ve Edwardsiella ictaluri'nin neden olduğu, vücudun sırt ve yalarında küçük kutan lezyonlarla apseler ve derinin renk değişikliğiyle karakterize, bulaşıcı ve öldürücü bakteriyel bir enfeksiyon, enterik septisemi.