Sonu TACİR ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "tacir" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu tacir ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında tacir olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde tacir olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

TACİR

Ticaretle uğraşan kimse, tüccar.

  -   -   -  

Anlamında TACİR bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TACİR geçen kelimeler listesi verilmiştir.

SATMAN

tacir (bk. tecimen). -lar: tüccâr.

TECİR

Sürü hayvanlarının alım satımını yapan kimse. Sergen, raf. Hayvan alıp satan kimse. Arapça kökenli tâcir: tacir; belli bir yere bağlı olmayan tüccar. Tacir, tüccar.

TÜCCAR

Ticaret yapan, ticaretle uğraşan kimse, tacir.

TECİMEN

Tacir, tüccar.

ALAFDAR

Her çeşit hububat satıcısı, zahireci. Arapça kökenli + Far. alef-dâr: hayvan yemi taciri.

TRADER

İsim şeklinde kullanılırsa; tüccar, ticaret gemisi, tacir veya borsa simsarı anlamlarına da gelmektedir. Diğer bir anlamı da kendi çıkarları peşinde koşan insan'dır.

SÜREKCİ

1.Davar alışverişiyle uğraşan kimse. 2.Sürek avında hayvanları ürküterek avcıların önüne gelmesini sağlayan kimse. sürekçi, hayvan taciri.