Sonu T ile biten 11 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "t" olan 11 harfli toplam 203 adet kelime bulundu. Sonu t harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında t harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde t harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ANTİPARAZİT

Asalaksavar. Asalakları yok etme veya onlarla mücadele, antiparazitik, antiparaziter.

KERATİNOSİT

Epidermiste bol bulunan ve keratin sentezleyen esas epitel hücreleri. Epidermisin keratin oluşturan hücreleri. Epidermiste bol bulunan ve keratin sentezleyen hücre.

İLLÜZYONİST

Göz bağcı.

ISCOMORPHOT

Almanya'da geliştirilen bir sıkıştırmaçlı geniş görüntülük işlemi.

RADYODERMİT

X ışını ya da iyonlaştırıcı ışınım etkisiyle oluşan deri yangısı.

DİSSEPİMENT

Halkalı solucanlarda, her segmentte bulunan bir çift solom kesesinin arkasından gelen segmenti solom keselerinden ayıran solom epiteline verilen ad. Mercanlarda bir bölmeden diğer bölmeye uzanan kalker perdeler. 3.Birleşik olarak bulunan ovaryumlarda iki ovaryumu ayıran perde. Halkalı solucanlarda, her segmentte bulunan bir çift sölom kesesinin arkasından gelen segmenti sölom keselerinden ayıran sölom epiteli. Mercanlarda bir bölmeden diğerine uzanan kalker perdeler. Birleşik olarak bulunan ovaryumlarda iki ovaryumu ayıran perde. Her segmentde bulunan bir çift sölom kesesinin arkasından gelen segmenti sölom keselerinden ayıran sölom epiteli bölgesine verilen özel bir ad. Mercanlarda bir bölmeden bir bölmeye uzanan kalker perdeler.

PEDİKULİSİT

Bitleri yıkımlayan ajanlar.

POLAROPLAST

Mikrosporidea'ların polar filamentinin yanında bulunan belirgin vakuol.

PARASİTİSİT

Parazitleri öldüren bir madde.

HAYALPEREST

Hayalci.

MATERYALİST

Maddeci.

HAYDARAHMET

Şanlıurfa kenti, Böğürtlen nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KOLONYALİST

Sömürgeci.

SPESİYALİST

Uzman.

ALACAMESCİT

Düzce kenti, Çilimli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

YANLIZSÖĞÜT

Sivas ili, Divriği ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

FOTOPERİYOT

Gün ışığına maruz kalma süresi. Bir organizmanın ideal faaliyeti için gerekli günlük süre. Gün ışığına maruz kalma süresi. Bir organizmanın ideal faaliyeti için gerekli gündelik süre. Bir organizmanın ideal faaliyeti için gerekli aydınlık süre. Gün ışığına maruz kalma süresi. Bir organizmanın ideal faaliyeti için gerekli günlük süre.

İKTİSADİYAT

Bir devletin ekonomik durumu.

HUDAYİNABİT

Kendiliğinden yetişen (bitki). Eğitim görmemiş, kendi kendini yetiştirmiş olan (kimse). Başıboş büyümüş (kimse).

ENDOFTALMİT

Göz küresi içindeki doku ve oluşumların iltihabı.