TI ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "" olan, toplam 761 adet kelime bulunmaktadır. tı ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu tı ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde tı olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

TIRTILYİYENGİLLER

15 harfli kelimeler

TIKIŞTIRABİLMEK, TIRANTISTOKMAĞI, TIRMALAYABİLMEK, TIRTILSİNEKLERİ

14 harfli kelimeler

TIKIŞTIRABİLME, TIRMALAYABİLME, TIRPANBİLEZİĞİ

13 harfli kelimeler

TIKIŞTIRILMAK, TIKLATABİLMEK, TIKLAYABİLMEK, TIKTIKDELEĞEN, TIRASFORMOTOR, TIRMANABİLMEK, TIRPAĞILANMAK, TIRPANAGİLLER, TIRTIRLIMAKAS, TIŞARIRÜZGARI

12 harfli kelimeler

TIMARHANELİK, TINGILDATMAK, TINGIRDATMAK, TIRMANICILAR, TIRMIKLANMAK, TIRNAKLANMAK, TIRNAKLATMAK, TIRPANLANMAK, TIRPANLATMAK, TIRTIKLANMAK, TIRTIKLATMAK, TIRTILLANMAK, TIKANABİLMEK, TIKANIVERMEK, TIKAYABİLMEK, TIKAYIVERMEK, TIKIŞTIRILMA, TIKLATABİLME, TIKLAYABİLME, TIMBIRDATMAK, TINCİKLENMEK, TIRAĞAZLAMAK, TIRKAZLANMAK, TIRKAZLATMAK, TIRMANABİLME, TIRPANKULAĞI, TIRTIRSİNEĞİ

11 harfli kelimeler

TIKAÇLANMAK, TIKIMLANMAK, TIKIRDATMAK, TIKIŞTIRMAK, TIKIZLAŞMAK, TIKNEFESLİK, TINGILDAMAK, TINGILDATMA, TINGIRDAMAK, TINGIRDATMA, TIPIRDATMAK, TIRAŞLANMAK, TIRKAZLAMAK, TIRMALANMAK, TIRMANANLAR, TIRMIKLAMAK, TIRMIKLANMA, TIRNAKÇILIK, TIRNAKLAMAK, TIRNAKLANMA, TIRNAKLATMA, TIRPANCILIK, TIRPANLAMAK, TIRPANLANMA, TIRPANLATMA, TIRTIKÇILIK, TIRTIKLAMAK, TIRTIKLANMA, TIRTIKLATMA, TIRTILLANMA, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

TIKAÇLAMAK, TIKAÇLANMA, TIKANIKLIK, TIKIMLANMA, TIKIRDAMAK, TIKIRDATMA, TIKIŞIKLIK, TIKIŞTIRMA, TIKIZLAŞMA, TIKSIRIKLI, TIMARLAMAK, TINGILDAMA, TINGIRDAMA, TIPALANMAK, TIPIRDAMAK, TIPIRDATMA, TIPIŞLAMAK, TIPKIBASIM, TIPKIÇEKİM, TIRAŞLAMAK, TIRILLAMAK, TIRKAZLAMA, TIRMALAMAK, TIRMALANMA, TIRMIKLAMA, TIRNAKLAMA, TIRPANLAMA, TIRTIKLAMA, TIĞLILAMAK, TIKABİLMEK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

TIBBİYELİ, TIKAÇLAMA, TIKIRDAMA, TIKIRINDA, TIKLATMAK, TIKNAZLIK, TIKSIRMAK, TIMARHANE, TIMARLAMA, TINLAMALI, TIPALAMAK, TIPALANMA, TIPIRDAMA, TIPIŞLAMA, TIRAŞLAMA, TIRILLAMA, TIRMALAMA, TIRMANICI, TIRMANMAK, TIRNAKLIK, TIYNETSİZ, TIĞDIRMAK, TIĞLANMAH, TIĞLANMAK, TIĞSIRMAK, TIKABİLME, TIKIRAMAK, TIKIVERME, TIKIZIMAK, TIKIZLAMA, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

TIKAÇSIZ, TIKAMALI, TIKANMAK, TIKATMAK, TIKILMAK, TIKINMAK, TIKIŞMAK, TIKIZLIK, TIKLATMA, TIKNEFES, TIKSIRIK, TIKSIRMA, TILSIMLI, TIMTIKIZ, TINGADAK, TINGIRTI, TINLAMAK, TIPALAMA, TIRABZAN, TIRAŞSIZ, TIRHALLI, TIRMANIŞ, TIRMANMA, TIRNAKÇI, TIRNAKLI, TIRNAKSI, TIRPANCI, TIRTIKÇI, TIRTIKLI, TIRTILLI, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

TIBBİYE, TIKAÇLI, TIKAMAK, TIKANIK, TIKANMA, TIKATMA, TIKILMA, TIKINMA, TIKIRTI, TIKIŞIK, TIKIŞMA, TIMARCI, TIMARLI, TINLAMA, TIPASIZ, TIPATIP, TIPIRTI, TIPKISI, TIRAŞÇI, TIRAŞLI, TIRPANA, TIRSMAK, TISLAMA, TIBILĞİ, TIBILLE, TIĞILTI, TIĞLAMA, TIĞSAPA, TIĞTIKI, TIHACAH, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

TIBBEN, TIGALA, TIĞLIK, TIKALI, TIKAMA, TIKMAK, TIKNAZ, TILSIM, TINGIR, TINMAK, TINNET, TINTIN, TIPALI, TIRINK, TIRKAZ, TIRMIK, TIRNAK, TIRPAN, TIRSMA, TIRTIK, TIRTIL, TIRTIR, TIYNET, TIBIKA, TIGGAT, TIĞALA, TIĞMAK, TIĞRAK, TIĞRAZ, TIĞTOP, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

TIBBİ, TIFIL, TIKAÇ, TIKIM, TIKIR, TIKIZ, TIKMA, TIMAR, TINAZ, TINMA, TIPKI, TIRAK, TIRAŞ, TIRIK, TIRIL, TIRIS, TIBIK, TIDAK, TIDIH, TIGAN, TIĞAN, TIĞÇI, TIĞIK, TIĞIM, TIĞLI, TIHAN, TIHAŞ, TIHIL, TIHIM, TIHIS, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

TINI, TIPA, TIGI, TIĞA, TIHI, TIHO, TIKA, TIKI, TILA, TILF, TILI, TIMI, TINÇ, TING, TIRI, TIRK, TIRO, TIRS, TIRŞ, TIRT, TITI, TIZA

3 harfli kelimeler

TIĞ, TIK, TIN, TIP, TIR, TIS, TIH, TIŞ, TIY

2 harfli kelimeler

TI

Bazı kelimelerin anlamları

TI

Savrulmuş harman tınazı.

TIKIŞTIRABİLME

Tıkıştırabilmek işi.

TIRTILSİNEKLERİ

Gelişme evresini zorunlu olarak bir başka böcek kurtçuğu, özellikle bir tırtıl üzerinde geçiren, kısa duyargalı sinekler familyası; asalak sinekler. İpek böceğine saldıran türleri de vardır.

TIKLATABİLMEK

Tıklatma imkânı veya olasılığı bulunmak.

TIRMALAYABİLMEK

Tırmalama imkânı veya olasılığı bulunmak.

TIKIŞTIRABİLMEK

Tıkıştırma imkânı veya olasılığı bulunmak.

TIRTILYİYENGİLLER

Kuşlar (Aves) sınıfının, ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, öz ötücüler (Oscines) üst familyasından, kuyrukları uzun, gagaları çengelli, tırtıl ve benzerleri yiyen, genellikle toplu hâlde yaşayan bir kuş familyası.

TIKIŞTIRILMAK

Üst üste serilmek.

TIKLAYABİLMEK

Tıklama imkânı veya olasılığı bulunmak.

TIKTIKDELEĞEN

Ağaçkakan.

TIRMANABİLMEK

Tırmanma imkânı veya olasılığı bulunmak.

TIRASFORMOTOR

Fransızca kökenli transformateur: transformatör; trafo.

TIRANTISTOKMAĞI

Tombalak.

TIRMALAYABİLME

Tırmalayabilmek işi.

TIRPANBİLEZİĞİ

Tırpan bıçağını sapa bağlayan demir halka. (Amasya).

TIRPAĞILANMAK

Karın şişliği, beniz solgunluğu yapan hastalığa yakalanmak.

  -   -   -  

Anlamında TI bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TI geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABARTICI

Abartıyı huy edinen (kimse), abartmacı, mübalağacı.

ABARTISIZLIK

Abartısız olma durumu.

ABARTMASIZ

Abartısız.

ABARTMACI

Abartıcı.

ABARTILI

Olduğundan fazla gösterilen, abartmalı, mübalağalı. Abartarak, abartılı olarak, mübalağalı bir biçimde.

ABDEST

Müslümanların, belli ibadetleri yapabilmek için bir düzen içerisinde bazı organları yıkayıp bazılarını mesh etme yoluyla yaptıkları arınma.

ABAJURCULUK

Abajurcunun yaptığı iş.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

ABARTISIZ

Olduğu gibi gösterilen, abartmasız, mübalağasız. Abartmadan, abartısız olarak, mübalağasız bir biçimde.

ABİDELEŞTİRMEK

Anıtlaştırmak.

ABARTILMA

Abartılmak işi.

ABARTMACILIK

Abartıcılık.

AB

Su. Avrupa Birliği'nin kısaltılmış hali.

ABRAMAK

Fırtınalı havalarda gemiyi ustalıkla yönetmek. Başarmak, bir işi becermek.

ABANMAK

Eğilerek bir şeyin, bir kimsenin üzerine kapanmak. Bir yere veya bir kimseye yaslanmak, dayanmak. Bir şeyin veya bir kimsenin üzerine çöküp çullanmak. Birine yük olarak onun sırtından geçinmeye çalışmak. Boksta karşılaşma sırasında rakibine yaslanmak. Futbolda topa olanca gücüyle vurmak.

ABARTMALI

Abartılı.

ABACILIK

Abacının yaptığı iş.

ABARTICILIK

Abartıcı olma durumu, abartmacılık, mübalağacılık.

ABİDELEŞTİRME

Anıtlaştırma.

ABORDA

Bir deniz teknesinin başka bir tekneye, bir iskeleye veya bir rıhtıma yanını vererek yanaşması.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük