TI ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "" olan, toplam 761 adet kelime bulunmaktadır. tı ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu tı ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde tı olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

TIRTILYİYENGİLLER

15 harfli kelimeler

TIKIŞTIRABİLMEK, TIRANTISTOKMAĞI, TIRMALAYABİLMEK, TIRTILSİNEKLERİ

14 harfli kelimeler

TIKIŞTIRABİLME, TIRMALAYABİLME, TIRPANBİLEZİĞİ

13 harfli kelimeler

TIKIŞTIRILMAK, TIKLATABİLMEK, TIKLAYABİLMEK, TIKTIKDELEĞEN, TIRASFORMOTOR, TIRMANABİLMEK, TIRPAĞILANMAK, TIRPANAGİLLER, TIRTIRLIMAKAS, TIŞARIRÜZGARI

12 harfli kelimeler

TIMARHANELİK, TINGILDATMAK, TINGIRDATMAK, TIRMANICILAR, TIRMIKLANMAK, TIRNAKLANMAK, TIRNAKLATMAK, TIRPANLANMAK, TIRPANLATMAK, TIRTIKLANMAK, TIRTIKLATMAK, TIRTILLANMAK, TIKANABİLMEK, TIKANIVERMEK, TIKAYABİLMEK, TIKAYIVERMEK, TIKIŞTIRILMA, TIKLATABİLME, TIKLAYABİLME, TIMBIRDATMAK, TINCİKLENMEK, TIRAĞAZLAMAK, TIRKAZLANMAK, TIRKAZLATMAK, TIRMANABİLME, TIRPANKULAĞI, TIRTIRSİNEĞİ

11 harfli kelimeler

TIKAÇLANMAK, TIKIMLANMAK, TIKIRDATMAK, TIKIŞTIRMAK, TIKIZLAŞMAK, TIKNEFESLİK, TINGILDAMAK, TINGILDATMA, TINGIRDAMAK, TINGIRDATMA, TIPIRDATMAK, TIRAŞLANMAK, TIRKAZLAMAK, TIRMALANMAK, TIRMANANLAR, TIRMIKLAMAK, TIRMIKLANMA, TIRNAKÇILIK, TIRNAKLAMAK, TIRNAKLANMA, TIRNAKLATMA, TIRPANCILIK, TIRPANLAMAK, TIRPANLANMA, TIRPANLATMA, TIRTIKÇILIK, TIRTIKLAMAK, TIRTIKLANMA, TIRTIKLATMA, TIRTILLANMA, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

TIKAÇLAMAK, TIKAÇLANMA, TIKANIKLIK, TIKIMLANMA, TIKIRDAMAK, TIKIRDATMA, TIKIŞIKLIK, TIKIŞTIRMA, TIKIZLAŞMA, TIKSIRIKLI, TIMARLAMAK, TINGILDAMA, TINGIRDAMA, TIPALANMAK, TIPIRDAMAK, TIPIRDATMA, TIPIŞLAMAK, TIPKIBASIM, TIPKIÇEKİM, TIRAŞLAMAK, TIRILLAMAK, TIRKAZLAMA, TIRMALAMAK, TIRMALANMA, TIRMIKLAMA, TIRNAKLAMA, TIRPANLAMA, TIRTIKLAMA, TIĞLILAMAK, TIKABİLMEK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

TIBBİYELİ, TIKAÇLAMA, TIKIRDAMA, TIKIRINDA, TIKLATMAK, TIKNAZLIK, TIKSIRMAK, TIMARHANE, TIMARLAMA, TINLAMALI, TIPALAMAK, TIPALANMA, TIPIRDAMA, TIPIŞLAMA, TIRAŞLAMA, TIRILLAMA, TIRMALAMA, TIRMANICI, TIRMANMAK, TIRNAKLIK, TIYNETSİZ, TIĞDIRMAK, TIĞLANMAH, TIĞLANMAK, TIĞSIRMAK, TIKABİLME, TIKIRAMAK, TIKIVERME, TIKIZIMAK, TIKIZLAMA, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

TIKAÇSIZ, TIKAMALI, TIKANMAK, TIKATMAK, TIKILMAK, TIKINMAK, TIKIŞMAK, TIKIZLIK, TIKLATMA, TIKNEFES, TIKSIRIK, TIKSIRMA, TILSIMLI, TIMTIKIZ, TINGADAK, TINGIRTI, TINLAMAK, TIPALAMA, TIRABZAN, TIRAŞSIZ, TIRHALLI, TIRMANIŞ, TIRMANMA, TIRNAKÇI, TIRNAKLI, TIRNAKSI, TIRPANCI, TIRTIKÇI, TIRTIKLI, TIRTILLI, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

TIBBİYE, TIKAÇLI, TIKAMAK, TIKANIK, TIKANMA, TIKATMA, TIKILMA, TIKINMA, TIKIRTI, TIKIŞIK, TIKIŞMA, TIMARCI, TIMARLI, TINLAMA, TIPASIZ, TIPATIP, TIPIRTI, TIPKISI, TIRAŞÇI, TIRAŞLI, TIRPANA, TIRSMAK, TISLAMA, TIBILĞİ, TIBILLE, TIĞILTI, TIĞLAMA, TIĞSAPA, TIĞTIKI, TIHACAH, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

TIBBEN, TIGALA, TIĞLIK, TIKALI, TIKAMA, TIKMAK, TIKNAZ, TILSIM, TINGIR, TINMAK, TINNET, TINTIN, TIPALI, TIRINK, TIRKAZ, TIRMIK, TIRNAK, TIRPAN, TIRSMA, TIRTIK, TIRTIL, TIRTIR, TIYNET, TIBIKA, TIGGAT, TIĞALA, TIĞMAK, TIĞRAK, TIĞRAZ, TIĞTOP, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

TIBBİ, TIFIL, TIKAÇ, TIKIM, TIKIR, TIKIZ, TIKMA, TIMAR, TINAZ, TINMA, TIPKI, TIRAK, TIRAŞ, TIRIK, TIRIL, TIRIS, TIBIK, TIDAK, TIDIH, TIGAN, TIĞAN, TIĞÇI, TIĞIK, TIĞIM, TIĞLI, TIHAN, TIHAŞ, TIHIL, TIHIM, TIHIS, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

TINI, TIPA, TIGI, TIĞA, TIHI, TIHO, TIKA, TIKI, TILA, TILF, TILI, TIMI, TINÇ, TING, TIRI, TIRK, TIRO, TIRS, TIRŞ, TIRT, TITI, TIZA

3 harfli kelimeler

TIĞ, TIK, TIN, TIP, TIR, TIS, TIH, TIŞ, TIY

2 harfli kelimeler

TI

Bazı kelimelerin anlamları

TI

Savrulmuş harman tınazı.

TIKLATABİLMEK

Tıklatma imkânı veya olasılığı bulunmak.

TIKTIKDELEĞEN

Ağaçkakan.

TIRMALAYABİLMEK

Tırmalama imkânı veya olasılığı bulunmak.

TIKIŞTIRILMAK

Üst üste serilmek.

TIRASFORMOTOR

Fransızca kökenli transformateur: transformatör; trafo.

TIRTILSİNEKLERİ

Gelişme evresini zorunlu olarak bir başka böcek kurtçuğu, özellikle bir tırtıl üzerinde geçiren, kısa duyargalı sinekler familyası; asalak sinekler. İpek böceğine saldıran türleri de vardır.

TIRMALAYABİLME

Tırmalayabilmek işi.

TIRANTISTOKMAĞI

Tombalak.

TIRTILYİYENGİLLER

Kuşlar (Aves) sınıfının, ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, öz ötücüler (Oscines) üst familyasından, kuyrukları uzun, gagaları çengelli, tırtıl ve benzerleri yiyen, genellikle toplu hâlde yaşayan bir kuş familyası.

TIKLAYABİLMEK

Tıklama imkânı veya olasılığı bulunmak.

TIKIŞTIRABİLMEK

Tıkıştırma imkânı veya olasılığı bulunmak.

TIRPANBİLEZİĞİ

Tırpan bıçağını sapa bağlayan demir halka. (Amasya).

TIRMANABİLMEK

Tırmanma imkânı veya olasılığı bulunmak.

TIRPAĞILANMAK

Karın şişliği, beniz solgunluğu yapan hastalığa yakalanmak.

TIKIŞTIRABİLME

Tıkıştırabilmek işi.

  -   -   -  

Anlamında TI bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TI geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABARTILMA

Abartılmak işi.

ABDEST

Müslümanların, belli ibadetleri yapabilmek için bir düzen içerisinde bazı organları yıkayıp bazılarını mesh etme yoluyla yaptıkları arınma.

ABORDA

Bir deniz teknesinin başka bir tekneye, bir iskeleye veya bir rıhtıma yanını vererek yanaşması.

ABRAMAK

Fırtınalı havalarda gemiyi ustalıkla yönetmek. Başarmak, bir işi becermek.

ABARTMACI

Abartıcı.

ABARTMACILIK

Abartıcılık.

ABACILIK

Abacının yaptığı iş.

ABARTISIZ

Olduğu gibi gösterilen, abartmasız, mübalağasız. Abartmadan, abartısız olarak, mübalağasız bir biçimde.

ABARTMASIZ

Abartısız.

ABARTISIZLIK

Abartısız olma durumu.

ABARTMALI

Abartılı.

ABİDELEŞTİRMEK

Anıtlaştırmak.

AB

Su. Avrupa Birliği'nin kısaltılmış hali.

ABAJURCULUK

Abajurcunun yaptığı iş.

ABANMAK

Eğilerek bir şeyin, bir kimsenin üzerine kapanmak. Bir yere veya bir kimseye yaslanmak, dayanmak. Bir şeyin veya bir kimsenin üzerine çöküp çullanmak. Birine yük olarak onun sırtından geçinmeye çalışmak. Boksta karşılaşma sırasında rakibine yaslanmak. Futbolda topa olanca gücüyle vurmak.

ABİDELEŞTİRME

Anıtlaştırma.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

ABARTICI

Abartıyı huy edinen (kimse), abartmacı, mübalağacı.

ABARTICILIK

Abartıcı olma durumu, abartmacılık, mübalağacılık.

ABARTILI

Olduğundan fazla gösterilen, abartmalı, mübalağalı. Abartarak, abartılı olarak, mübalağalı bir biçimde.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük