TÜŞ ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "tüş" olan, toplam 8 adet kelime bulunmaktadır. tüş ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu tüş ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde tüş olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

11 harfli kelimeler

TÜŞMANÇILIH

8 harfli kelimeler

TÜŞÜNMEK, TÜŞÜRMEK

7 harfli kelimeler

TÜŞELGE

6 harfli kelimeler

TÜŞMAN, TÜŞMEK, TÜŞTÜR

3 harfli kelimeler

TÜŞ

Bazı kelimelerin anlamları

TÜŞ

Düş, rüya.

TÜŞÜRMEK

Düşürmek.

TÜŞELGE

Pay.

TÜŞMAN

Düşman.

TÜŞMANÇILIH

Düşmanlık.

TÜŞÜNMEK

Düşünmek.

TÜŞMEK

İnmek. Düşmek.

TÜŞTÜR

1.Bir yaşındaki dişi keçi yavrusu. 2.İki yaşındaki keçi.

  -   -   -  

Anlamında TÜŞ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TÜŞ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AKÇAYOL

Şırnak kenti, Beytüşşebap ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ÖRTÜŞME

Örtüşmek durumu veya biçimi.

TİRİZ

Giysilerin yırtmacına ve eteğine eklenen ensiz kumaş parçası. Ensiz tahta. Çarpma ve sürtüşmelerden korunmak için güvertesiz teknelerin, direklerin ve dubaların dış kenarlarına takılan, tahtadan veya halat örgüsüyle yapılmış çıkıntı.

BAŞARAN

Aksaray ilinde, Eskil belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Aydın ilinde, Kuyucak ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir ilinde, Kiraz belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Mardin şehrinde, Kocatepe nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize şehri, Güneysu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sinop ili, Erfelek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Şanlıurfa ili, Viranşehir ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Şırnak şehri, Beytüşşebap belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak kenti, Saltukova bucağına bağlı bir bölge.

ANLAŞMAZLIK

İki veya daha çok tarafın düşünce ve amaçları arasında ayrılık, uyuşmazlık, ihtilaf, ikilik, maraza, sürtüşme.

ÖTÜŞME

Ötüşmek işi.

BEŞAĞAÇ

Sivas ili, Doğanşar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Şırnak kenti, Beytüşşebap belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

ÇAĞIRTKAN

Ötüşüyle kendi türünden olan kuşların çevresine toplanması için avcıların yararlandığı kuş, çığırtkan.

AŞAĞIDERE

Bartın şehri, Kozcağız bucağına bağlı bir yer. Bartın şehrinde, Ulus ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Çankırı şehri, Eldivan belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Şırnak kenti, Beytüşşebap belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Şırnak şehrinde, Cizre ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

BANLA

Horoz ötüşü.

DÜRTÜŞTÜRME

Dürtüştürmek işi.

DÜRTÜŞME

Dürtüşmek işi.

BOĞAZÖREN

Kahramanmaraş ili, Andırın belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Konya kenti, Kulu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sivas ilinde, İmranlı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Şırnak şehrinde, Beytüşşebap ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

SÜRTÜŞTÜRME

Sürtüştürmek işi.

ALGIÇ

Yüklü parçacıkların ya da ışılcıkların içinden geçerken oluşturdukları üşerleşim ile kendilerini ele verdikleri GM sayacı, çiftüşek gibi aygıtlardan her biri.

ÖTÜCÜ

Güzel öten, ötüşü güzel olan.

BÖLÜCEK

Parça, bölük. Ufak bir bölük. Ağrı ilinde, Doğubayazıt ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Şanlıurfa şehri, Akziyaret nahiyesine bağlı bir bölge. Şanlıurfa ili, Hilvan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Şırnak kenti, Beytüşşebap belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Tokat kenti, Erbaa belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak kenti, Devrek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Zonguldak şehrinde, Ereğli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

SÜRTÜŞME

Sürtüşmek işi. Anlaşmazlık, uyuşmazlık.

KAKIŞMAK

Dürtüşmek, itişmek.

CIVILTI

Kuşların ötüşürken çıkardıkları sesin adı. Canlılık, ateşlilik.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük