Sonu TÖH ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "töh" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu töh ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında töh olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde töh olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

TÖH

Yazık anlamında ünlem. Dökmek.

  -   -   -  

Anlamında TÖH bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TÖH geçen kelimeler listesi verilmiştir.

TÖHMETLENDİRMEK

Töhmet altında bırakmak, suçlandırmak.

TÖHMETLENDİRME

Töhmetlendirmek durumu.

KABAHATLİ

Kabahati olan, kusurlu, suçlu, töhmetli.

GAŞ

Dik yamaç, uçurum. Kıyı. Duvar. Çatı. Semerin ön ve arkasında ip geçirmeye yarayan çatal ağaçlar: Semerin gaşı kırılmış. Yayla evi. Erkek ya da kız kardeş. Kaş: gaş gabahlarını töhmek: surat asmak. Kemerli ve çıkıntılı şey. Kaş, kemer; tandır gaşi, ocah gaşi. Kaç. Kaş. Semer tahtası. Kaş, bayır. Kemer. Kaç?. Düvenin önündeki kalkık kısım. (Çaltı Söğüt Bilecik; Oklubalı Eskişehir, Yukarıkaşıkara Isparta).

KABAHAT

Uygunsuz hareket, çirkin, yakışıksız davranış, suç, kusur, töhmet. Hafif hapis, para cezası veya meslek ve sanattan alıkonulma ile cezalandırılan suç.