SİNUS ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "sinus" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. sinus ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu sinus ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde sinus olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SİNUS

Boşluk, oyuk.

  -   -   -  

Anlamında SİNUS bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde SİNUS geçen kelimeler listesi verilmiştir.

TÜYLÜCE

Varlıklı, paralı (argo). Koyunların ön ayaklarında olan bir hastalık. Koyunlarda iki parmak arasına yerleşmiş sinus interdigitalis'in yangısı, sinüzitis interdigitalis.

DENİZAYISI

Boyu 1,5-2 metre olan, uzun ve yumuşak tüylü postu beğenilen, bitkiyle beslenen bir deniz memelisi (Arctocephalus ursinus).

SUSATANGİLLER

Sürüngenler (Reptilia) sınıfının, pullu sürüngenler (Squamata) takımının, yılanlar (Ophidia) alt takımının, su yılanları (Colubriformia) bölümünün, geride oyuklular (Opishoglypha) grubundan bir familya. (Dipsadidae), yeşil ağaç yılanı (Dryophis prasinus) iyi bilinen türleridir.

ASİNİ

Ortak bir kanala sahip birkaç hücre grubundan oluşmuş kesemsi bezler. Kenelerde üzüm biçiminde dizilmiş tükürük bezleri. Meme bezinde süt sentezleyen hücre. Asinusun çoğulu.

DALKURUTAN

Kabuk altındaki odun katında oyuklar açarak dişbudak sürgünlerini ve zeytin dallarını kurutan kın kanatlı böcek (Hylesinus oleiperda).

ASİNER

Asinusla ilgili olan.

EŞEK

Atgillerden, uzun kulaklı binek ve hizmet hayvanı, merkep, karakaçan, uzun kulaklı (Equus asinus). Odun kesme, duvar örme, sıva yapma vb. işlerde kullanılan üç veya dört ayaklı sehpa.

VOMBAT

Keselilerden, Avustralya'da yaşayan, ağır gövdeli, kısa bacaklı hayvan (Phascolomys ursinus).