SEGE ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "sege" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. sege ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu sege ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde sege olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SEGE

Oturmak için evlerin önüne taş veya çamurdan yapılan set, seki.

  -   -   -  

Anlamında SEGE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde SEGE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

SEŞELENME

K, G gibi seslerin segelemeli ses haline geçmesi.

TIRPANKURDU

Erginlerinde kanat genişliği 37-47 mm. olup, yılda birkaç kuşak üreyebilen ve özellikle fide durumundaki tarımsal bitki köklerini kemirerek yaşayan gececi tırtıl; bozkurt, karakurt, kesegen.

TELKURDU

Ekin ve sebze köklerini kemirerek büyük zararlara yol açması dolayısıyle tarımla uğraşanların çok çekindiği taklaböceği kurtçuklarına verilen özel ad; kökkurdu, kesegen, toprak kurdu.

KESEGEN

Fare : Kedi kesegeni yakaladı. Bitki köklerini yiyen, dana burnu da denilen bir böcek. Erkek domuz. Domuz. Danaburnu. Kesici, keskin: Pıçağım çok kesegendir.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük