Sonu S ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "s" olan 7 harfli toplam 367 adet kelime bulundu. Sonu s harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında s harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde s harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ALABROS

Fırça gibi dik kesilmiş (erkek saçı).

MALLEUS

Çekiç kemiği. Ruam.

TEESSÜS

Kurulma, ortaya çıkma. Yerleşme, temelleşme, kökleşme.

NEREYİS

Kıllı ayaklılar (Chaetopoda) sınıfının, çok kıllılar (Polchaeta) takımından, uzun vücutlu ve çok bölütlü, vücudunun art bölgesi gelişen eşeysel organlarıyla birlikte ön bölgesinden değişik bir görünüşte olan, Avrupa denizlerinde algler, kumlar ve taşlar arasında yaşayan bir halkalı solucan türü. (Nereis), Kıllı-ayaklılar (Chaetopoda) sınıfının çok-kıllılar (Polychaeta) takımından bir halkalı kurt türü. Uzun vücutlu ve çok bölütlüdür. Vücudunun ard bölgesi gelişen eşeylik organlariyle birlikte ön bölgesinden değişik bir görünüştedir. Avrupa denizlerinde algler, kumlar ve taşlar arasında yaşar. Kıllı ayaklılar (Chaetopoda) sınıfının, çok kıllılar (Polchaeta) takımından, uzun vücutlu ve çok bölütlü, vücudunun arka bölgesi gelişen eşeysel organlarıyla birlikte ön bölgesinden değişik bir görünüşte olan, denizlerde algler, kumlar ve taşlar arasında yaşayan halkalı solucan cinsi.

BİFİDUS

İkiye ayrılmış, ucu çatallanmış.

KALAMUS

Kalem, kamış, yazı ucu.

SOLARİS

Solar.

MİNİMUS

En küçük, asgari, en az miktar.

KERANOS

Antik Yunan tiyatrosunda sahne üzerindeki ölüleri ortadan kaldırmakta kullanılan vince benzeyen araç.

EMBATES

Antik Yunan tiyatrosunda oyuncuların ayaklarına giydikleri tahta ayakkabılar.

SÖNURUS

İç germinal zardan çok sayıda skoleksin tomurcuklanarak oluştuğu ancak hiçbirisinin iç ikincil kistler tarafından çevrelenmediği, Taeniidae ailesinden bir sestod metasestodu, kese solucanı.

LUNARİS

Ay biçiminde olan, aya ait olan.

FORNİKS

Kubbe kemeri, çıkmaz, kavis.

GLİOZİS

Beyin veya omurilikte herhangi travmatik, toksik, viral veya iskemik nedenlerle meydana gelmiş hasar bölgesinde, miyelini ortadan kaldırmak üzere nöroglia hücrelerinin hipertrofisi, hiperplazisi veya her ikisiyle belirgin odaklar hâlinde veya yaygın olarak görülebilen özgün olmayan hücresel reaksiyon.

ÜSBEKES

Kesinlikle.

GABAGES

Yemeni ölçüsü.

AĞUSTOS

Yılın sekizinci ayı.

PANKRAS

Güreşle boksu birleştiren spor karşılaşması.

EKSPRES

Yalnız belirli duraklarda duran tren, otobüs veya gemi. Özel ulak. Çabuk yapılan.

ALTIPAS

Ceza sahası içinde kale direklerine 5,5 metre uzaklıkta, kale çizgisine dik çizilen çizgi ile kale çizgisi arasında kalan bölüm.