Sonu S ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "s" olan 4 harfli toplam 154 adet kelime bulundu. Sonu s harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında s harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde s harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

APAS

Avuç, avuç dolusu: Bir apas şeker verdi.

ÜLÜS

Kalabalık.

ÖSÜS

Öksüz, bk. ösüz.

FAKS

Belgegeçer.

ENES

Soylu Arap atı, küheylan.

ABUS

Somurtkan (kimse). Çatık, asık (yüz). Garip, acayip.

ESAS

Bir şeyin özünü oluşturan ana öge, temel. Ana, temel olarak alınan, başlıca, asal, esasi. Bir iş veya sözde doğru biçim.

SEPS

(Chalcides ocellatus), Pullu-sürüngenler (Squamata) takımının skinkgiller (Scincidae) familyasından bir sürüngen türü. Uzunluğu 42 cm. Bacakları çok küçüktür. Kuzey Afrika ve Anadoluda yaşar.

GONS

Göğüs.

PRES

İşletme, onarma, düzletme vb. işlemlerin uygulanması için bir nesneyi, iki ağırlık arasında mekanik olarak sıkıştırmaya yarayan alet, mengene, cendere. Baskı. Üzüm, elma, zeytin vb. meyve ve sebzeleri sıkarak suyunu, yağını çıkarmakta kullanılan alet veya araç.

ASES

Osmanlı Devleti'nde Yeniçeri Ocağının kaldırılmasından önceki güvenlik görevlisi. Gece bekçisi.

GERS

Buluğa ermiş, yetişkin kız. Kanalizasyon.

GRES

Makine yağı.

RAKS

Bir tür dans. Salınım.

HANS

Biçilmemiş ot.

MİKS

Karışık.

PONS

Soğaniliğin hemen önünde enlemesine yer alan kabarık yapı.

ASUS

Ağustos ayı.

CİRS

Badana.

AİDS

Kazanılmış bağışıklık yetmezlik sendromu.