Sonu S ile biten 3 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "s" olan 3 harfli toplam 83 adet kelime bulundu. Sonu s harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında s harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde s harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ENS

Üzüntü, elem.

SOS

Bazı yemeklerin üzerine dökülen, domates, baharat vb. şeylerle yapılmış olan karışım.

ÇİS

Bazı bitkilerden sızan ve katılaşarak sarımtırak bir cisim durumuna gelen bir çeşit şekerli öz su. İnce yağmur.

TOS

Alın veya boynuzla vuruş.

GES

Çamaşır.

İRS

Kalıtım.

BİS

İkinci kez. Hayvanları durdurma ünlemi. Biz. Pislik, gaita. İki fosfat grubunun bir moleküle farklı pozisyonlarda bağlanması durumunu belirten ön ek. Früktoz 1,6-bifosfat yerine früktoz 1,6-difosfatın kullanılması gibi. İki kez.

SUS

Domuz.

DES

Deste. El. Denizyolu taşımacılığında malın dışsatımcı tarafından dışalımcıya adı belirtilen varış limanında gemi bordasında, gümrük vergileri ödenmemiş olarak yapılan teslim biçimi. Dietilstilbestrol.

FAS

Başı beyaz, vücudu siyah renkli bir çeşit koyun. Baş. Malların geminin yanında teslim edilmesi ve teslimden sonra ortaya çıkacak her türlü hasar, kayıp ve giderlerin alıcının sorumluluğunda olduğu uluslararası F grubu teslim biçimlerinden biri ve buna dayalı fiyat.

BÜS

Küspe. Tutkal.

HES

İki kişiyle kullanılan büyük bıçkı.

CUS

Akıllı, kurnaz.

FIS

İçi boş, kof. Kuvvetsiz, cılız. Boş. İçi boş çürük.

MİS

Güzel. Evlenmemiş kadın.

YAS

Ölüm veya bir felaketten doğan acı ve bu acıyı belirten davranışlar, matem.

ONS

Genellikle gümüş, altın ve platin gibi kıymetli metallerin veya elmas, yakut gibi değerli taşların kütlelerinin ölçülmesi için kullanılan, Fransa'da 30,59 gr, İngiltere'de 28,349 gr ağırlığında bir ağırlık ölçüsü birimi.

ORS

Kalıntı yumurtalık sendromu.

TAS

Genellikle içine sulu şeyler konulan metal vb.nden yapılmış kap. Bu kabın alacağı miktarda olan. Başa giyilen metal koruyucu.

ÖRS

Biçimleri yapılacak işe göre değişen, üzerinde maden dövülen, çelik yüzeyli, demir araç. Üzerine çivi çakılacak ayakkabı geçirilen kunduracı gereci.