S ile başlayan 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "s" olan, 8 harfli toplam 2153 adet kelime bulunmaktadır. s harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu s harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde s harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SEMİRTME

Semirtmek işi.

SUCTORİA

Süktorlar.

SANATKAR

Sanatçı. El ile yaptığı işi kendisine meslek edinen işçi veya usta. Bir işi ustalıkla yapan, usta, mahir.

SÜMÜYEYE

Bilmeyerek, görmeyerek : Sümüyeye piştov sıkma.

SIPIHMAH

Gizlice kaçmak, sıvışmak.

SÜRTÜNÜM

Bir yüzeyin başka bir yüzey üzerinde devinebilmesi için yenilmesi gereken direnç.

STAFİLOM

Kornea veya skleranın, genellikle üveal dokuyla sarılı olarak fıtıklaşması veya dışarı sarkması.

SALLATMA

Sallatmak işi.

SANKABAK

Aptal, sersem, şaşkın.

SAKSEMİT

Uslu.

SÜNGERSİ

Sünger gibi gözenekleri olan, süngere benzeyen, süngerimsi.

SÖZEBESİ

Geveze.

SÜSLÜLÜK

Süslü olma durumu.

SÜBYANCI

Ergenlik çağına girmemiş çocuklara karşı cinsel ilgi duyan kimse, pedofil.

SİNERJİT

Ovülün mikropil ucunda, ovumun yanında duran, hücre duvarı olmayan iki hücreden biri. Sinergit.

SEVSEVİL

"Her zaman sev ve sevil" anamında kullanılan bir isim".

SAHAPSİZ

Sahipsiz.

SOYUNMAK

Üstündeki giysilerin bir bölümünü veya tümünü çıkarmak. Kendini herhangi bir biçimde göstermeye, bir işi, bir mesleği yapmaya girişmek. Mevlevilikte tarikata girmek.

SAMURTAY

Samur ve tay.

SELİMİYE

Yeşil, sarı çizgili ipekten yapılan giysi. Adana şehrinde, Ceyhan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Afyon kenti, İscehisar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Amasya kenti, Doğantepe bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Antalya ili, Döşemealtı bucağına bağlı bir yer. Balıkesir kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Bilecik şehri, Osmaneli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bursa şehrinde, Yenişehir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Eskişehir şehri, Sivrihisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Gümüşhane şehri, Şiran belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kocaeli ili, Gölcük belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Manisa ili, Sarıgöl ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Muğla ili, Bozburun bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla şehrinde, Selimiye nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ordu ili, Perşembe ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Osmaniye şehri, Tecirli nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize kenti, Çayeli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Rize şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Samsun şehrinde, Çarşamba ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Sivas şehrinde, Bulucan nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tokat şehri, Sulusaray belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Yalova şehri, Armutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.