S ile başlayan 5 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "s" olan, 5 harfli toplam 1615 adet kelime bulunmaktadır. s harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu s harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde s harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SİKLE

Kova.

SAKAL

Yetişkin erkeklerde yanak ve alt çenede çıkan kılların tümü. Bazı hayvanlarda çene altında bulunan kılların tümü. Gemi karinasında oluşan yosun, yapışan midye vb. yabancı madde.

SIZIH

1.Kilim ortasına konan uzun çizgi. 2.Çizgi. Çizgi.

SİNÜS

Organların veya dokuların arasında bulunan boşluklar. Trigonometrik bir çember üzerine taşınmış bir yayın ucunun ve bu yaya karşılık olan merkez açısının ordinatı.

SKİNK

Skinkgillerden, çöl bölgelerinde, kurak bölgelerde yaşayan bir sürüngen türü (Scincus).. Pullu sürüngenler (Squamata) takımının, parlak kertenkelegiller (Scincidae) familyasından, 21 cm kadar uzunlukta, Afrika'da kum çöllerinde yaşayan bir tür. (Scincus scincus), Pullu-sürüngenler (Squamata takımının skingiller (Scincidae) familyasından bir sürüngen türü. Uzunluğu 21 cm. Kuzey Afrikada kum çöllerinde yaşar.

SEÇER

Serçe.

SUFRA

Sofra.

SEFEN

Yanlışlıkla.

SAĞİÇ

Bir takımın akıncı katında yer alan beş oyuncudan, sağdan ikinci yerde bulunanı.

SÖKME

Sökmek işi.

SEVİT

Üstünde yufka açılan tahta.

SASÇI

Sazcı saz çalan.

SIVIK

Yumuşak kıvamlı, suyu fazla.

SFERO

Küresel, yuvarlak.

SÜYÜN

Bir sap iplik, kol gerilişiyle kirmene sarılacak yün.

SAÇLI

Saçı olan.

SAMUK

Dereotu.

SÜZEH

Süzgeç.

SIVGA

1.Ağaç filizi, sürgün. 2.Fidan gibi düz, ince: Sıvga boylu. Sıva, badana.

SCRNA

Küçük sitoplâzmik RNA.