S ile başlayan 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "s" olan, 4 harfli toplam 377 adet kelime bulunmaktadır. s harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu s harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde s harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SAKİ

İçkili toplantılarda içki dağıtan kimse.

SUCİ

Ak alkollü içkiler (şarap, rakı vb.).

SİŞE

Tavana çakılan ince, dar çıta.

SLAP

Büyük yassı levha. İngilizce'de tokat anlamına gelen kelime.

SİĞİ

Etek, etek ucu.

SIĞA

Kapasite.

SIRB

Sırp.

SATU

Satış. Satın alınacak şey. Pazar yeri.

SÜRK

İsilik. Kaşıntılı deri hastalığı. Kızarıp, kabararak beliren kaşıntılı bir çeşit deri hastalığı. Antakya yöresine özgü bir ürün olup çökelek elde edildikten sonra içine kırmızı pul biber, taze kekik, yenibahar, çakşır otu, toz karabiber ve dövülmüş Hindistan cevizi katılarak elde edilen, özel lezzetli bir süt ürünü.

SEBE

Çaba.

SÖVE

Kapı ve pencerenin yerleştiği kasa, çerçeve. Avlu kapısının iki yanına konan uzun taşlar. Pencere ve kapı kenarlarındaki süs kalıpları.

SOUH

Soğuk. Soğuk, karşılığı sooh. Soğuk - souhgannu : Soğukkanlı.

SEHİ

Merdiven. Düz, doğru. Fidan gibi boy.

STAR

Yıldız.

SEZA

Uygun, yaraşır, bir şeye değer.

STAJ

Herhangi bir meslek edinecek olan kimsenin geçirdiği uygulamalı öğrenme dönemi. Bir kimsenin, meslek bilgisini artırmak için bir kurumun bir veya birçok bölümünde çalışarak geçirdiği dönem.

SATI

Satma işi, satış. Adanmış.

SETA

Birçok omurgasızda epidermisten teşekkül eden kitin, kıl, diken gibi yapılar. Bitkilerde sert tüy. Omurgasızların bazılarında görülen, epidermis kökenli sert yapılı kıl ve dikenlerle bazı bitkilerde görülen sert tüyler. Birçok omurgasızda epidermisten oluşan kitin, kıl, diken gibi yapılar. Nematodlarda bulunan kıl benzeri çıkıntılar.

SERF

Derebeylik toplum düzeninde toprakla birlikte alınıp satılan köle.

SUUT

Kutsal sayılan yıldızlar. Yukarı çıkma, yükselme.