S ile başlayan 2 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "s" olan, 2 harfli toplam 7 adet kelime bulunmaktadır. s harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu s harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde s harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SI

Çizgi. Uluslararası birim sistemi (systéme International d'Unités) için bir kısaltma olup, başlıca yedi temel birim (uzunluk için metre, m; kütle için kilogram, kg; zaman için saniye, s; elektrik akımı için amper, amp; sıcaklık için Kelvin, K; madde miktarı için, mol; aydınlatma şiddeti için, kandil, cd) esas olan ve birçok ülke tarafından kabul edilen bir metrik sistem. Uluslararası birim sistemi.

Gam dizisinde la ile do arasındaki ses. Silisyum elementinin simgesi. Bu sesi gösteren nota işareti.

SE

Türk alfabesinin yirmi ikinci harfinin adı, okunuşu. Üç. Selenyum elementinin simgesi. Şap. Sindirilebilir enerji.

Su. Asker, çeri, leşker. Güç, kuvvet. Asker, ordu.

SU

Hidrojenle oksijenden oluşan, sıvı durumunda bulunan, renksiz, kokusuz, tatsız madde, ab. Meyve, sebze vb.nin sıkılmasıyla elde edilen sıvı. Bazı kokulu yaprak veya çiçeklerin imbikten çekilmesiyle elde edilen kokulu sıvı. Kez. Sutaş. Yemeğin sıvı bölümü. Demir araçları ateşte kızdırdıktan sonra, suya daldırılarak sağlanılan sertlik. Bu sıvıdan oluşan kitle, deniz, akarsu.

SA

Sağ yan. Sağ. Sana. Şap. Sağ, hayatta. Sağ taraf.

SO

Git (ünlem). Sucuk kurutmaya yarayan, üstünde çengelli çiviler bulunan sopa.