Sonu POPOL ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "popol" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu popol ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında popol olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde popol olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

POPOL

Çocuk ayakkabısı, patik. Çocuk dilinde ayakkabı.

  -   -   -  

Anlamında POPOL bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde POPOL geçen kelimeler listesi verilmiştir.

PORİN

Gram negatif bakterilerde, küçük kutuplu moleküllerin zardan içeri geçmesini sağlayan, dış lipopolisakkaritler arasındaki bir protein.

ENDOTOKSİN

Otoliz ya da başka bir yolla hücrenin tahribi üzerine gram negatif bakterilerin hücre duvarından serbest bırakılan zehirli bir lipopolisakkarit. Hücrenin içinde olup hücrelerin ölümünden sonra çıkan zehirli maddeler. Gram-negatif bakterilerin hücre duvarında bulunan, patojeniteyle ilişkili ve bakteri parçalandığı zaman veya gelişmesi sırasında ortaya çıkan, konakçı için zehirli nitelikteki bir lipopolisakkarit, iç zehir.