POPOL ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "popol" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. popol ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu popol ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde popol olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

POPOL

Çocuk ayakkabısı, patik. Çocuk dilinde ayakkabı.

  -   -   -  

Anlamında POPOL bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde POPOL geçen kelimeler listesi verilmiştir.

PORİN

Gram negatif bakterilerde, küçük kutuplu moleküllerin zardan içeri geçmesini sağlayan, dış lipopolisakkaritler arasındaki bir protein.

ENDOTOKSİN

Otoliz ya da başka bir yolla hücrenin tahribi üzerine gram negatif bakterilerin hücre duvarından serbest bırakılan zehirli bir lipopolisakkarit. Hücrenin içinde olup hücrelerin ölümünden sonra çıkan zehirli maddeler. Gram-negatif bakterilerin hücre duvarında bulunan, patojeniteyle ilişkili ve bakteri parçalandığı zaman veya gelişmesi sırasında ortaya çıkan, konakçı için zehirli nitelikteki bir lipopolisakkarit, iç zehir.