Sonu PİKE ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "pike" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu pike ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında pike olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde pike olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

PİKE

Kabartmalı pamuklu kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan yatak örtüsü. Uçağın yüksekten hedefin üzerine dik olarak saldırması. Uçağın yüksekten, hedef üzerine büyük bir açı ile inmesi. Bu kumaştan yapılan. Yüksek bir yerden suya dik olarak dalma. İyi ayrılamama sebebiyle un veya irmik içerisinde kalmış olan, gözle görülebilen, iri ve koyu renkli kepek vb. parçacık.

  -   -   -  

Anlamında PİKE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde PİKE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

LILMAK

Baş aşağı düşmek, pike yapmak.

BAŞSPİKER

Bir yayın kuruluşunda spiker ve sunucuların yayın sırasında başarımlarını denetleyen, gerektiğinde söyleyiş eğitimi veren kimse.

SEKE

Odanın ayakkabı konulan yeri, eşik. Pike, yatak örtüsü. Yuvarlak, tatlı bir çeşit armut. Alçak ayaklı, arkalıksız iskemle. Tahta sıra. Peyke.

SPİKERLİK

Spiker olma durumu. Spikerin yaptığı iş.

BAŞSPİKERLİK

Başspikerin yaptığı iş.