PİKE ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "pike" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. pike ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu pike ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde pike olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

PİKE

Kabartmalı pamuklu kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan yatak örtüsü. Uçağın yüksekten hedefin üzerine dik olarak saldırması. Uçağın yüksekten, hedef üzerine büyük bir açı ile inmesi. Bu kumaştan yapılan. Yüksek bir yerden suya dik olarak dalma. İyi ayrılamama sebebiyle un veya irmik içerisinde kalmış olan, gözle görülebilen, iri ve koyu renkli kepek vb. parçacık.

PİKET

İki, üç veya dört kişi arasında ve otuz iki kâğıtla oynanan bir tür iskambil oyunu.

  -   -   -  

Anlamında PİKE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde PİKE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

SEKE

Odanın ayakkabı konulan yeri, eşik. Pike, yatak örtüsü. Yuvarlak, tatlı bir çeşit armut. Alçak ayaklı, arkalıksız iskemle. Tahta sıra. Peyke.

BAŞSPİKERLİK

Başspikerin yaptığı iş.

LILMAK

Baş aşağı düşmek, pike yapmak.

SPİKERLİK

Spiker olma durumu. Spikerin yaptığı iş.

BAŞSPİKER

Bir yayın kuruluşunda spiker ve sunucuların yayın sırasında başarımlarını denetleyen, gerektiğinde söyleyiş eğitimi veren kimse.