Sonu P ile biten 6 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "p" olan 6 harfli toplam 298 adet kelime bulundu. Sonu p harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında p harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde p harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

EKOTİP

Ekolojik izolâsyon sonucu bir türün farklı populasyonlarının farklı evrimsel etkiler altında farklılaşması sonucu oluşan ırkları. Ekolojik ırk. Ekolojik izolasyon sonucu bir türün popülasyonlarının farklı evrimsel etkiler altında farklılaşması sonucu oluşan ırkları, ekolojik ırk.

MEKTUP

Bir şey haber vermek, sormak, istemek veya duyguları bildirmek için birine çoğunlukla posta yoluyla gönderilen, zarfa konulmuş yazılı kâğıt, name.

NEZKEP

Kadınların başlarına taktıkları üstü işlemeli ve altınlı başlık. Başörtüsü.

İZOTİP

Farklı ağır zincir ve hafif zincir tiplerinin sabit bölgelerini ayırabilen, her bireyin serumunda bulunan ve tür için özel immünoglobulin molekülleri üzerindeki antijen tayin edici grup. Holotipin benzeri veya eşi olan, etiketinde holotipin kayıtlarını taşıyan örnek.

MATLAP

Yazmalarda sayfa kenarına konan ve metinde dikkati çekmesi gereken noktayı imleyen sözcük ya da sözcükler. Bu sözcüğün ya da sözcüklerin süslenmesi.

MIZGAP

Baştan geçme çocuk önlüğü.

ACAHİP

Acayip.

TURALP

Genç, delikanlı yiğit.

SANALP

Ünlü, meşhur yiğit.

TIRLAP

Eğitim, görgü.

SINNAP

Yüzsüz, sırnaşık : Sınnap adam.

MEJZUP

Arapça kökenli meczûb: meczup.

MERHEP

Baston yapmaya elverişli, fıstıkgillerden bir ağaç.

TOPTOP

Sebze.

GÜLLEP

Kapı sürgüsü, menteşe. Sürgünün geçtiği yuva (kapı için). Çeşme kurnası, ağaç kapılara takılan menteşe (Çayağzı).

KIRDAP

Sicim.

TIPTIP

Tıpkı.

GÜNALP

Güneş gibi aydınlım ve ışık saçan yiğit.

GÜLLAP

Kapı sürgüsü, menteşe.

EKOTOP

Bir bölgedeki belli bir habitat.