PIÇ ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "pıç" olan, toplam 7 adet kelime bulunmaktadır. pıç ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu pıç ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde pıç olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

10 harfli kelimeler

PIÇILLAMAK

7 harfli kelimeler

PIÇILTI

5 harfli kelimeler

PIÇAG, PIÇAH, PIÇAK, PIÇOÇ

3 harfli kelimeler

PIÇ

Bazı kelimelerin anlamları

PIÇ

Fırın.

PIÇILLAMAK

Yavaş söylemek.

PIÇAK

Bıçak. Bıçak - pıçanı: bıçağını. Pulluğun arka kısmındaki çıkıntı. (Kızılca Bor Niğde).

PIÇAG

Bıçak.

PIÇAH

Bıçak. Çakı.

PIÇILTI

Fısıltı.

PIÇOÇ

Bulgur unundan yapılan bir çeşit çorba.

  -   -   -  

Anlamında PIÇ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde PIÇ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

SEHRATLIK

Üstünde cep bulunan, bele takılan, genişçe kayış kemer : Sehratlığımdan pıçağımı ver.

KAYARLAMAK

Hayvanın eskiyen nallarını onarmak, eskiyen nalın çivilerini yenilemek. Düven taşlarını yeniden koymak veya onarmak. Sövmek, küfretmek. Hayvanın eski nallarını onarmak, eski nalın çivilerini yenilemek. Keskinletmek, bilemek : Pıçağı kayarladı. Sövmek, küfür etmek. Korkutmak, azarlamak. Küçük çocuk büyüğü dövmek. Eskimiş nalları yeni çivilerle yeniden çakmak.

GAKMAK

Kalkmak. Gaga. Sokmak, saplamak: Herif sinirlendi pıçağı böğrüne gaktı. Çivi ve benzerleri şeyler çakmak. Yara üstündeki kabuk. İterek bir yere sokmak.

KESEGEN

Fare : Kedi kesegeni yakaladı. Bitki köklerini yiyen, dana burnu da denilen bir böcek. Erkek domuz. Domuz. Danaburnu. Kesici, keskin: Pıçağım çok kesegendir.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük