Sonu PÜT ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "püt" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. Sonu püt ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında püt olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde püt olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

PÜT

16 Kg.lık buğday ölçeği. (Susuz Kars).

HÖRPÜT

Çok kalın: Bu eğirdiğin iplik çok hörpüt.

  -   -   -  

Anlamında PÜT bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde PÜT geçen kelimeler listesi verilmiştir.

PÜTÜRSÜZLÜK

Pütürsüz olma durumu.

DÜVENLİK

Malatya kenti, Pütürge ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

ERDEMLER

Gümüşhane ilinde, Kale nahiyesine bağlı bir bölge. Malatya şehri, Pütürge ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Şanlıurfa şehri, Şehitnusretbey bucağına bağlı bir yer.

DEREDÜZÜ

Gaziantep şehrinde, Şahinbey ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kırıkkale ilinde, Sulakyurt ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Malatya ili, Pütürge ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

FALANGEKTOMİ

Parmak ampütasyonu.

PÜTÜRLENMEK

Pütürlü duruma gelmek.

PÜTÜRLÜ

Pütürü olan, pürüzlü, pürtüklü.

ESENCİK

Karabük ili, Eflâni ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Malatya ili, Pütürge ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

BALPINARI

Malatya şehrinde, Pütürge ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

TARAZLANMAK

Kumaşın üzeri tel tel ipliklerle kaplanmak, iplikleri kabarmak. Çatallaşmak. Deri pütür pütür olmak. Saç dağınık, karışık olmak, tel tel kabarmak.

PÜTÜRSÜZ

Pütürü olmayan.

BELENKÖY

Denizli kenti, Kale ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Gaziantep ilinde, Burç nahiyesine bağlı bir bölge. Malatya ilinde, Pütürge ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

BAYIRKÖY

Ankara ilinde, Kızılcahamam ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Antalya kenti, Güzelbağ nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik kenti, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bursa ilinde, Orhangazi ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale şehrinde, Gelibolu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır şehrinde, Kulp ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum şehrinde, Hınıs belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Karaman kenti, Bucakkışla nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu şehrinde, Daday ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Malatya ilinde, Pütürge belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Mardin şehrinde, Kocatepe bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla kenti, Bozburun nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Muğla kenti, Kemer bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla kenti, Ören nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ordu ilinde, Topçam (İnalan) bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Rize ilinde, İkizdere belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tokat ilinde, Zile belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon kenti, Beşikdüzü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

BÖLÜKKAYA

Malatya şehrinde, Pütürge ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

AKTARLA

Ağrı kenti, Suluçem bucağına bağlı bir yer. Amasya ili, Sarıbuğday nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Düzce şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Malatya ili, Pütürge ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Tunceli ili, Darıkent nahiyesine bağlı bir bölge. Zonguldak ili, Gökçebey belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ARINLI

Malatya kenti, Pütürge ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ÇIĞIRLI

Malatya kenti, Pütürge ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Tunceli şehrinde, Hozat ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

GÖZLÜCE

Geviş getiren hayvanlarda olan Kırkbayır da denilen üçüncü mide. Erzurum şehrinde, Gökoğlan nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Hatay şehrinde, Yeditepe bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kilis şehri, Musabeyli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Malatya kenti, Pütürge ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Mardin ilinde, Şenyurt nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Siirt şehri, Şirvan belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Sivas ili, Gölova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ARSLANKENT

Malatya şehrinde, Pütürge ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

PÜTÜRLENME

Pütürlenmek işi.