PÜT ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "püt" olan, toplam 20 adet kelime bulunmaktadır. püt ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu püt ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde püt olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

13 harfli kelimeler

PÜTREFAKSİYON

11 harfli kelimeler

PÜTÜRLENMEK, PÜTÜRSÜZLÜK, PÜTREFAKTİF

10 harfli kelimeler

PÜTÜRLENME

9 harfli kelimeler

PÜTLETMEK

8 harfli kelimeler

PÜTÜRSÜZ, PÜTLEMEK, PÜTLETME, PÜTRESİN, PÜTÜRMEK

7 harfli kelimeler

PÜTÜRGE, PÜTÜRLÜ, PÜTÜREK, PÜTÜRÜK

6 harfli kelimeler

PÜTLEK

5 harfli kelimeler

PÜTÜR, PÜTÜL, PÜTÜN

3 harfli kelimeler

PÜT

Bazı kelimelerin anlamları

PÜT

16 Kg.lık buğday ölçeği. (Susuz Kars).

PÜTÜRLÜ

Pütürü olan, pürüzlü, pürtüklü.

PÜTÜRGE

Malatya iline bağlı ilçelerden biri.

PÜTREFAKTİF

Çürüme veya kokuşmayla ilgili olan. Çürüme veya kokuşmaya neden olan.

PÜTLETME

Küllü ateşte pişirilmiş pancar.

PÜTRESİN

Bozulan hayvan proteininden meydana gelen ve ornitinden türeyen bir amit.

PÜTREFAKSİYON

Çürüme. Kokuşma.

PÜTÜRSÜZ

Pütürü olmayan.

PÜTÜREK

Pürüz, kabarcık, çıkıntı.

PÜTÜRMEK

Halk dilinde Sağaltmak.

PÜTÜRLENME

Pütürlenmek işi.

PÜTÜRSÜZLÜK

Pütürsüz olma durumu.

PÜTÜRLENMEK

Pütürlü duruma gelmek.

PÜTÜRÜK

Pürüz, kabarcık, çıkıntı. Kasırga, bora.

PÜTLETMEK

Sıkıp patlatarak ya da kabuğunu soyarak meyvenin, sebzenin içini dışarı çıkarmak. Meyveyi yarmadan, dürterek çekirdeğini çıkarmak : Zerdeliyi pütletin de reçeli güzel olsun.

PÜTLEMEK

Topraktan su kaynayıp çıkmak. Vurulma, zorlama nedeniyle göz, fıtık birdenbire dışarıya doğru fırlamak. Çıban baş vererek akmaya başlamak. Ağaçlardaki tomurcuklar patlamak.

  -   -   -  

Anlamında PÜT bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde PÜT geçen kelimeler listesi verilmiştir.

BELENKÖY

Denizli kenti, Kale ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Gaziantep ilinde, Burç nahiyesine bağlı bir bölge. Malatya ilinde, Pütürge ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ARINLI

Malatya kenti, Pütürge ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

TARAZLANMAK

Kumaşın üzeri tel tel ipliklerle kaplanmak, iplikleri kabarmak. Çatallaşmak. Deri pütür pütür olmak. Saç dağınık, karışık olmak, tel tel kabarmak.

BÖLÜKKAYA

Malatya şehrinde, Pütürge ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

DEREDÜZÜ

Gaziantep şehrinde, Şahinbey ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kırıkkale ilinde, Sulakyurt ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Malatya ili, Pütürge ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

DÜVENLİK

Malatya kenti, Pütürge ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

FALANGEKTOMİ

Parmak ampütasyonu.

ERDEMLER

Gümüşhane ilinde, Kale nahiyesine bağlı bir bölge. Malatya şehri, Pütürge ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Şanlıurfa şehri, Şehitnusretbey bucağına bağlı bir yer.

GÜNDEĞER

Erzurum ilinde, Horasan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kilis kenti, Musabeyli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Malatya şehrinde, Pütürge ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

HÖRPÜT

Çok kalın: Bu eğirdiğin iplik çok hörpüt.

ÇIĞIRLI

Malatya kenti, Pütürge ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Tunceli şehrinde, Hozat ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

BALPINARI

Malatya şehrinde, Pütürge ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

ARSLANKENT

Malatya şehrinde, Pütürge ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

GÖZLÜCE

Geviş getiren hayvanlarda olan Kırkbayır da denilen üçüncü mide. Erzurum şehrinde, Gökoğlan nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Hatay şehrinde, Yeditepe bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kilis şehri, Musabeyli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Malatya kenti, Pütürge ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Mardin ilinde, Şenyurt nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Siirt şehri, Şirvan belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Sivas ili, Gölova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KARAKAYA

Güçlü, kuvvetli esmer kimse. Afyon şehrinde, İscehisar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Amasya şehrinde, Gümüş nahiyesine bağlı bir bölge. Ankara kenti, Polatlı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Antalya ili, Manavgat ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Aydın ilinde, Bağarası bucağına bağlı bir bölge. Balıkesir şehri, Gölcük nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehrinde, Kavacık bucağına bağlı bir yer. Balıkesir kenti, Yeniköy bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bolu şehri, Gökçesu nahiyesine bağlı bir yer. Çorum kenti, Bayat ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Çorum şehrinde, Sungurlu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Denizli ilinde, Çal belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır şehri, Çermik ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Diyarbakır şehri, Çüngüş belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Erzincan kenti, Armutlu nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzincan şehri, Üzümlü ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzurum şehrinde, Elmalıdere nahiyesine bağlı bir bölge. Erzurum ilinde, Kırık bucağına bağlı bir yer. Eskişehir ilinde, Kaymaz nahiyesine bağlı bir bölge. Gaziantep kenti, İslâhiye belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. İçel ili, Silifke ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu ilinde, İğdir bucağına bağlı bir bölge. Kayseri ilinde, Bünyan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kırşehir ili, Kaman ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Konya ili, Altınekin ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Konya ilinde, Yarma bucağına bağlı bir yer. Kütahya ili, Tavşanlı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Malatya şehri, Pütürge belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Muş şehri, Malazgirt ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Nevşehir şehrinde, Ürgüp belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Samsun ilinde, Çarşamba ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Siirt şehri, Baykan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sivas ili, Yavu bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Tokat şehri, Gökdere nahiyesine bağlı bir yer. Tokat kenti, Zile ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon ili, Şalpazarı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Yozgat ilinde, Şefaatli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

AKTARLA

Ağrı kenti, Suluçem bucağına bağlı bir yer. Amasya ili, Sarıbuğday nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Düzce şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Malatya ili, Pütürge ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Tunceli ili, Darıkent nahiyesine bağlı bir bölge. Zonguldak ili, Gökçebey belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KOÇKÖY

Amasya ilinde, Alıcık nahiyesine bağlı bir bölge. Erzurum kenti, İspir belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kars şehrinde, Arpaçay ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Malatya kenti, Pütürge ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muş şehrinde, Hasköy ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Van şehri, Timar nahiyesine bağlı bir bölge. Yozgat şehrinde, Şefaatli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

KÖKLÜKAYA

Malatya ili, Pütürge ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

BAYIRKÖY

Ankara ilinde, Kızılcahamam ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Antalya kenti, Güzelbağ nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik kenti, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bursa ilinde, Orhangazi ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale şehrinde, Gelibolu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır şehrinde, Kulp ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum şehrinde, Hınıs belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Karaman kenti, Bucakkışla nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu şehrinde, Daday ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Malatya ilinde, Pütürge belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Mardin şehrinde, Kocatepe bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla kenti, Bozburun nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Muğla kenti, Kemer bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla kenti, Ören nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ordu ilinde, Topçam (İnalan) bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Rize ilinde, İkizdere belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tokat ilinde, Zile belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon kenti, Beşikdüzü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

ESENCİK

Karabük ili, Eflâni ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Malatya ili, Pütürge ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.