Sonu OT ile biten 9 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ot" olan 9 harfli toplam 13 adet kelime bulundu. Sonu ot ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında ot olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ot olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KIZILCAOT

Sinop şehrinde, Erfelek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

DÜĞMELİOT

Gelincik.

AMASTİGOT

Tripanosomatid protozoonların özellikle Leishmania türlerinin ışık mikroskobunda görülemeyen yuvarlak, kinetoplastı ve bazal cismi bulunan ve parazitin yüzeyine ulaşmayan bir kamçıya sahip hücre içi paraziter gelişim evresi, mikromastigot veya Leishman-Donovan cisimi.

MONOZİGOT

Tek yumurta ikizlerinde olduğu gibi tek bir zigottan gelişme durumu.

KRASPEDOT

Sestodlarda, öndeki halkanın arka kısmının kendisini takip eden halkanın ön kısmı seviyesini aştığı durum.

HOMOZİGOT

Kromozomlarında verilen bir alel çift veya seri bakımından aynı genleri taşıyan birey. Homozigotlar, belli bir özellik bakımından sadece tek tip gamet meydana getirirler ve bu nedenle saf ırktırlar. Belirli bir lokusta bir çift birbirinin aynı allele sahip olma durumu. Aynı genleri taşıyan gametlerin birleşmesiyle meydana gelmiş olan, karakterlerin sabit olduğu, bir organizma.

KELLELİOT

Bir çeşit arpa, Hordeum Graminae.

ANTİKATOT

Basıncı azaltılmış bir elektrik boşalma tüpünde, katot ışınlarını durdurmak için tüp içerisinde katot karşısına yerleştirilen genel olarak metal yaprak.

YAPIŞAKOT

Bir çeşit yapışkan ot.

SÜNETLİOT

Tahıl içine karışan, ucu tüylü ve kara, zararlı bir çeşit ot tohumu.

SİYİLLİOT

Kalınca yaprakları çıban ve yarayı işletip iyileştirmekte kullanılan, labadaya benzer bir çeşit ot.

SİNİRLİOT

Kalınca yaprakları çıban ve yarayı işletip iyileştirmekte kullanılan, labadaya benzer bir çeşit ot.

PROKARYOT

Küçük ve basit yapılı hücreler olup DNA veya RNA materyali bir zarla çevrili çekirdek içerisinde olmayan canlıları içine alan bir alem, Prokaryota.