Sonu OR ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "or" olan 4 harfli toplam 17 adet kelime bulundu. Sonu or ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında or olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde or olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

AHOR

Hayvanların barındığı yer, ahır, tavla.

SPOR

Bedeni veya zihni geliştirmek amacıyla kişisel veya toplu olarak gerçekleştirilen, bazı kurallara göre uygulanan hareketlerin tümü. Çiçeksiz bitkilerde üreme organı. Kullanışı rahat, kolay olan. Bir hücreli hayvanların çok özelleşmiş olan üreme hücresi.

AMOR

Aşk.

OĞOR

Eş, dost, sevgili.

ANOR

Onur, kibir, haysiyet.

EFOR

Çaba, güç (II).

STOR

Ağaç, kumaş vb.nden yapılmış bir kanal içinde hareket ederek açılıp kapanan perde.

OZOR

Ateşte biraz tutulduktan sonra bükülebilen, lifleri yumuşak ve dayanıklı bir çeşit ağaç.

İKOR

Kritik sıcaklığın üstünde, pagmatit ya da aplit özelliğinde magmasal kayacın oluşunda etkili olan gaz ve buharlardan bileşik özsu.

SKOR

Sonuç. Sayı.

APOR

Şirketlere konulan her türlü sermaye.

SOOR

Kandidiazis.

KLOR

Atom numarası 17, atom ağırlığı 35,5 olan, normal sıcaklıkta gaz durumunda bulunan, halojenlerden bir element (simgesi Cl).

FLOR

Atom numarası 9, atom ağırlığı 19, yoğunluğu 1,265 olan, kokusu ozonu andıran, yeşilimtırak sarı renkte, halojenler grubunun ilk elementi olan basit element (simgesi F).

KOOR

Hayvanların boyunlarına takılan küçük çan, çıngırak.

AZOR

Söğüte benzer bir ağaç.

AKOR

Üç veya daha çok sesin bir arada tınlaması.