Sonu O ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "o" olan 4 harfli toplam 233 adet kelime bulundu. Sonu o harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında o harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde o harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BUZO

Buzağı.

SABO

Genellikle birçok Avrupa ülkesinde giyilen tahta ayakkabı. Üzerinde deri vb. bant bulunan bir sandalet türü.

AVRO

Avrupa Birliği'nin ortak para birimi, ekü.

SOLO

Bir müzik parçasının bir kişi tarafından söylenmesi veya çalınması.

SAĞO

Ceket.

ÇOĞO

Sönmüş ateşin kıvılcımlanması (hk.). Çok yanmış ateş.

KORO

Tek veya çok sesli olarak yazılmış bir müzik eserini seslendirmek için bir araya gelen topluluk.

PANO

Üzerine bildiri, açıklama veya tanıtma kâğıtları tutturmak için hazırlanmış levha. Ağaç duvar kaplamalarına veya tavanlara süs işin konulan resim. Hafif malzemeden yapılmış olan ve iki yüzü kontrplakla kaplanan levha. Önceden belirlenmiş sınırlar içerisinde işletilen maden alanı. Elektrikle çalışan araçların kontrol ve komuta düğmeleri, ekran, sinyal lambası vb. parçalarının bir arada toplandığı bölüm. Üzerine bir tablo yapmak için hazırlanmış meşe, ıhlamur veya çam ağacından levha.

YAPO

Yapağı.

TUPO

Sivri olmayan, küt.

PAAO

Plazma amino asit oranı.

TARO

Avustralya, Asya ve Afrika tropikal bölgesinde yetiştirilen ve yerlilerin beslenmesinde önemli payı olan yumru köklü, iri yapraklı bir bitki.

GAÇO

Palamutun küçüğü.

MEZO

Karın zarı bağı, zar, askı.

SAÇO

Ekmek.

ZOZO

Bir maymun çeşidi.

GUGO

Guguk kuşu.

PPLO

Mikoplazmaların genel adı. Bu mikroorganizmalar hücre duvarından yoksundurlar ve bu nedenle sıvı ortamdaki kültürlerinden yapılan preparatlarda oval, yuvarlak, yıldız, halka gibi değişik biçimlere gösterirler.

BIZO

Buzağı.

NEBO

Nebahat'ın kısaltılmışı.