O ile başlayan 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "o" olan, 7 harfli toplam 588 adet kelime bulunmaktadır. o harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu o harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde o harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

OMNİBÜS

Şehirlerde yolcu taşıyan atlı araba. Yolcu taşıyan motorlu büyük taşıt.

OYUNCAK

Oyun aracı. Önemsiz ve kolay iş. Başkaları tarafından bir araç gibi kullanılan, hiçe sayılan güçsüz kimse.

ORTANUL

Ortancı, ikinci.

OTİRMAK

Oturmak.

OYNATMA

Oynatmak işi.

OĞULSUZ

Oğlu olmayan. Oğlu olmadan.

OSURTMA

Osurtmak işi.

OLURLUK

Olabilme durumu.

OKSONİT

Pikrik asidin nitrik asit içersinde çözülmesi ile hazırlanan patlayıcı madde adı.

OHUTMAK

Okutmak. Tahsil ettirmek, okutmak.

ODLAMAK

Yakmak, tutuşturmak. Ödemek : Merak etme borcumu yakında odlarım.

OBRUCAK

Ardahan ilinde, Damal ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, Taşköprü ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

ONUŞMAG

Yara kapanmak.

ORANLIK

Biraz, bir miktar, kararınca.

ORMANLI

Artvin şehri, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Erdek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum ilinde, Akşar nahiyesine bağlı bir yer. İstanbul şehri, Karacaköy bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize şehrinde, Kalkandere ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Siirt şehri, Şirvan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tekirdağ ilinde, İnecik bucağına bağlı bir yer. Zonguldak ilinde, Ormanlı bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

OYDAŞMA

Düşünce birliği içerisinde olma.

OĞULCUK

Oğlanlara sevgiyle yaklaşıldığını belirten bir söz. Bitki tohumlarında bir kökçük ile bir filizcikten oluşan ana bölüm. Döllenmiş yumurtacığın gelişmeye başladığı andan dölüt olmasına kadar geçen süredeki adı, rüşeym, embriyo.

OFSETÇİ

Ofsetle uğraşan.

OĞUZATA

Gerçek dost olan ata.

ONULMAZ

İyi olmaz, ümitsiz.