Sonu NO ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "no" olan 7 harfli toplam 5 adet kelime bulundu. Sonu no ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında no olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde no olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SOPRANO

Kadın veya çocuklarda en ince ses. Bir çalgı topluluğunda en ince sesleri veren müzik araçları. Sesi ince olan ses sanatçısı.

BOLZANO

1781-1848. Bernard Bolzano, Çek matematikçisi. Matematikçiler Bolzano'nun çoğu çalışmaları ile ölümünden sonra tanışmışlardır. Weierstrass'tan 30 sene önce hiç bir noktada teğeti olmayan sürekli eğri olduğunu göstermiştir.

SKAPİNO

Commedia dell'Arte türünün uşak tiplerinden biri; bol dökülüşlü giysisi, sivri uçlu bir kaması vardır. İtalyan halk doğaçlama tiyatrosunda uşak tipi. Bol, dökümlü bir giysisi, sivri uçlu bir kaması vardır. Kötü huyludur.

GALVANO

Elektroliz yoluyla yapılmış resim klişesi.

NÖTRİNO

Durgun kütlesi elektron kütlesinin onbinde birinden daha küçük olan kararlı, sıfır yüklü element.