Sonu NO ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "no" olan 4 harfli toplam 13 adet kelime bulundu. Sonu no ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında no olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde no olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

FİNO

Bir tür çok tüylü küçük köpek. Esrar.

BİNO

'O ne' anlamında, şaşma bildirir ünlem. Süs için giyilen fes.

MİNO

Ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, sığırcıkgiller (Sturnidae) familyasından, 26 cm kadar uzunlukta, Hindistan'da ormanlarda yaşayan bir tür. (Gracula religiosa ), Ötücü-kuşlar (Passeriformes) takımının sığırcıkgiller (Sturnidae) familyasından bir kuş türü. Uzunluğu 26 cm. Hindistanda ormanlarda yaşar.

MONO

Ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, bağırganlar (Clamatores) üst sınıfının, monogiller (Pipridae) familyasından, 12 cm boyunda, Güney Amerika'da yaşayan bir tür. (Manacus manacus), Ötücü-kuşlar (Passeriformes) takımının bağırganlar (Clamatores) üst-familyasının monogiller (Pipridae) familyasından bir kuş türü. Uzunluğu 12 cm. Güney Amerikada yaşar.

BONO

Belirli bir sürenin sonunda, belirli bir paranın, belirli bir kimseye ödeneceğini belirten senet, emre muharrer senet.

DONO

Asık suratlı.

MANO

Kumar oynatan kişinin kazançtan aldığı pay.

CİNO

Tavuk ve keçi gibi hayvanlar gurubundan.

KİNO

Afrika'da bulunan Pterocarpus marsupium bitkisinin kurutulmuş meyve suyu. Suda çözünür, taninleme ve tekstil endüstrisinde kullanılır.

PANO

Üzerine bildiri, açıklama veya tanıtma kâğıtları tutturmak için hazırlanmış levha. Ağaç duvar kaplamalarına veya tavanlara süs işin konulan resim. Hafif malzemeden yapılmış olan ve iki yüzü kontrplakla kaplanan levha. Önceden belirlenmiş sınırlar içerisinde işletilen maden alanı. Elektrikle çalışan araçların kontrol ve komuta düğmeleri, ekran, sinyal lambası vb. parçalarının bir arada toplandığı bölüm. Üzerine bir tablo yapmak için hazırlanmış meşe, ıhlamur veya çam ağacından levha.

ŞANO

Tiyatro sahnesi.

KANO

Kürekle yürütülen dar, uzun, hafif tekne.

NANO

"n" sembolü ile gösterilen, SI birim sisteminde 10-9'e karşılık gelen bir ön ek.