Sonu N ile biten 5 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "n" olan 5 harfli toplam 2260 adet kelime bulundu. Sonu n harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında n harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde n harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

EVGİN

Acil.

REKİN

Gururlu, ağırbaşlı. Saygın yüce, yüksek.

UZMAN

Belli bir işte, belli bir konuda bilgi, görüş ve becerisi çok olan (kimse), mütehassıs, kompetan. Bilirkişi. Belli bir bilim dalında lisansüstü öğrenim derecesine sahip kimse, spesiyalist.

UYKUN

Âlâmet, bayrak.

ÇEMEN

Maydanozgillerden, kimyon türü bir bitki (Cuminum cyminum). Bu tohumu un durumuna getirip sarımsak, kırmızıbiberle karıştırarak yapılan, genellikle pastırma üzerine sürülen macun. Bu bitkinin kokulu tohumu.

HANÖN

Sofa.

CEPİN

Küçük çapa.

KEŞAN

Edirne iline bağlı ilçelerden biri.

TAMAN

Hani, haniya. Hani. l. İşte, az önce. Hani, hani ya, ya. Tabii ki.

POĞAN

Sokak, cadde.

ABKIN

Atılgan, girişgen. Aç gözlü.

KAMAN

Kırşehir iline bağlı ilçelerden biri.

LAVIN

Çağrı.

MESİN

Çinko ibrik.

PEÇON

Kiler.

ŞUFAN

Yulaf.

KOYUN

Geviş getirenlerden, eti, sütü, yapağısı ve derisi için yetiştirilen evcil hayvan (Ovis aries). Verilen buyruklara uyan, kendi kişiliğini gösteremeyen kimse. Kollar arası, kucak. Koruyucu, şefkatli çevre. Göğüsle giysi arası.

YARON

Yarın.

HAMEN

Kesilen tomrukların kaydırıldığı zaman açtığı yol, hendek. Kavun, karpuz tohumu ekmek için açılan çukur.

ÖRKAN

Hayvanları bağlamaya yarayan kalın ip ya da zincir.