N ile başlayan 5 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "n" olan, 5 harfli toplam 503 adet kelime bulunmaktadır. n harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu n harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde n harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

NARLI

Adıyaman ilinde, Yarpuzlu nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Balıkesir şehri, Altınoluk nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir ili, Balya ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir ilinde, Erdek belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Bursa kenti, Gemlik ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çorum ili, Lâçin ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Denizli kenti, Kale ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir ilinde, Mihalıççık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Hakkâri şehrinde, Çukurca ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. İçel ilinde, Sarıkavak nahiyesine bağlı bir yer. Kahramanmaraş kenti, Narlı bucağına bağlı bir yer. Mardin şehrinde, Midyat belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Muğla şehrinde, Dalaman ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Uşak ili, Eşme ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Van şehri, Narlı bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

NASİH

Öğüt veren.

NAÇAN

Ne zaman, ne çabuk: Ömrümüzden yirmi yıl naçan geçti.

NASIP

Atama.

NEBEN

Bilmem, kimbilir : Neben nereye gitti.

NEHİŞ

Ölünün yıkandığı yer.

NESAT

Nasihat.

NUÇUN

Niçin.

NİŞKE

Sığır kovalama ünlemi.

NURAL

"Aydınlık, ışık al" anlamında kullanılan bir isim".

NÖROM

Sinir hücrelerinden gelişen herhangi bir tümör.

NUREL

Nurlu, ışık saçan kimse.

NAĞAR

Pullukla kenarlarından sürülmeye başlanan tarlada iki yanın birleşmesiyle ortada kalan çukurluk.

NELET

Lanet.

NETLİ

İsteyerek, bilerek : Hasan o sözü netli söyledi.

NEHEN

Neden, ne nedenle.

NABAK

Tutukevi.

NİNİK

Küçük çocuk, bebek. Oyuncak bebek, bezden yapılan bebek. Tırnak. Ayna. Oyuncak bebek.

NANIŞ

Örnek.

NEKİS

Böğür ve belde görülen ağrı.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük