N ile başlayan 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "n" olan, 4 harfli toplam 143 adet kelime bulunmaktadır. n harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu n harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde n harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

NAİF

Saf, deneyimsiz. Kendi kendini yetiştirmiş, doğal bir plastik sanat yeteneğine sahip sanatçılar tarafından yaratılan resim sanatı. Güzel sanatların özellikle resim alanında kendi kendini yetiştirmiş sanatçısı veya onun yapıtı. Acemice yapılan.

NESE

Neyse. Nesne.

NAKI

Hangi?. Hangi.

NENE

Nine. Anne.

NİCE

Kaç, ne kadar. (ni'ce) Uzun süreden beri. (ni'ce) Nasıl. Birçok.

NEFT

Organik maddelerin ayrışmasından oluşan tutuşur sıvıların birçoğu. Çoğunlukla boyacılıkta kullanılan, petrol türevlerinden bir tür mineral yağ, neft yağı.

NÜNE

Kadınların iki kaşları arasına yaptıkları büyükçe siyah nokta, ben.

NALE

İnleme, inilti.

NEÇİ

Neci, kim, ne iş yapan. Niçin.

NERİ

İki yaşından büyük erkek keçi, teke.

NOTE

Bir sesin konumu ve perdesi ile biçimi ve süresini gösteren işaret.

NOEL

Hristiyanların her yıl 25 Aralık'ta Hz. İsa'nın doğum gününü kutladıkları yortu.

NİMF

Yan başkalaşım (hemimetabol) gösteren böceklerde, dış görünüşü ergine benzeyen, fakat eşey organları ve kanatları tam olarak gelişmemiş evre. Pupa. Yarı başkalaşım gösteren böceklerde, dış görünüşü ergine benzeyen, fakat boyutları, eşey organları, kanatları tam gelişmemiş olan ve imagolara dönüşen son larval dönem. Uyuz böcekleri ve keneler gibi akarların 4 çift bacağı bulunan larval evresi.

NEON

Atom sayısı 10, atom ağırlığı 20,2, yoğunluğu 0,7 olan, sıvı durumuna getirilmiş havadan elde edilerek ışık araçlarında kullanılan, havada pek az olarak bulunan, asal gazlar sınıfından bir element (simgesi Ne). Neon lambası.

NEJE

Nice.

NAŞI

Bir işin yabancısı olup o işi beceremeyen. Ve nasıl.

NORA

Peynir suyunun kaynatılmasından elde edilen bir peynir türü.

NİDA

Çağırma, bağırma, seslenme. Ünlem.

NARH

Tüketiciyi korumak amacıyla, özellikle temel ihtiyaç maddeleri için resmî makamlarca belirlenen ve her yerde geçerli olan fiyat.