Sonu MUĞ ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "muğ" olan, toplam 3 adet kelime bulunmaktadır. Sonu muğ ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında muğ olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde muğ olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

MUĞ

Çivi.

TAMUĞ

Cehennem.

KANMUĞ

Geçkin sarhoş.

  -   -   -  

Anlamında MUĞ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde MUĞ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ADAKÖY

Ankara şehrinde, Çeltikçi nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bolu şehrinde, Dörtdivan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Bolu ili, Yeniçağa belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bursa kenti, Gürsu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehrinde, Mustafakemalpaşa ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Denizli ili, Sarayköy belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Düzce ili, Gümüşova belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun şehri, Eynesil belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Karaman ilinde, Bucakkışla bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Konya ilinde, Üzümlü bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kütahya şehri, Aslanapa ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Muğla şehrinde, Marmaris belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Samsun şehri, Bafra belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Şanlıurfa ili, Viranşehir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Tunceli ilinde, Yeşilyazı bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak şehrinde, Perşembe bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

FETHİYE

Muğla iline bağlı ilçelerden biri.

BODRUM

Bir yapının yol düzeyinden aşağıda kalan bölümü. Muğla iline bağlı ilçelerden biri.

AĞAÇLIHÜYÜK

Muğla ili, Milâs ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

AKÇAKAYA

Beyaz kaya. Adıyaman ilinde, Gölbaşı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Aydın kenti, Bağarası nahiyesine bağlı bir bölge. Balıkesir kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çorum ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kayseri şehrinde, Talas belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Muğla kenti, Ören bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sakarya kenti, Pamukova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

ULA

Muğla iline bağlı ilçelerden biri.

YATAĞAN

Namlusu kavisli, iki yanı da kesici, bir tür uzun savaş bıçağı. Muğla iline bağlı ilçelerden biri.

ASBEST

Tremolitin bozulmasından oluşan, lifli, kırılmadan bükülebilen ve ateşte niteliği değişmeyen bir mineral, taş pamuğu, kaya lifi.

HALLAÇ

Yünü, pamuğu yay veya tokmak gibi bir araçla kabartma, ditme işini yapan kimse, atımcı.

KÖYCEĞİZ

Muğla iline bağlı ilçelerden biri.

DATÇA

Muğla iline bağlı ilçelerden biri.

DALAMAN

Muğla iline bağlı ilçelerden biri.

KAVAKLIDERE

Muğla iline bağlı ilçelerden biri.

ANLAŞILMAZ

Anlaşılması güç olan, bir anlam verilemeyen, karışık, muğlak, tuhaf.

ŞİFLEMEK

Pamuğu kozasından ayırmak. Mısırı koçanından ayırmak.

ÇÖKERTME

Çökertmek işi ya da durumu. Deniz dibine indirilerek üstüne balıklar geldiğinde köşelerinden çekilip kaldırılan ağ. Muğla yöresine ait bir tür halk oyunu ve halk türküsü. Cep.

ORTACA

Muğla iline bağlı ilçelerden biri.

TAVUSKUYRUĞU

Sarhoş kusmuğu.

MARMARİS

Muğla iline bağlı ilçelerden biri.

ÇAPRAŞIK

Girift. Anlaşılması, çözülmesi veya içinden çıkılması güç, karışık, muğlak.