MELANOZ ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "melanoz" olan, toplam 3 adet kelime bulunmaktadır. melanoz ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu melanoz ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde melanoz olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

9 harfli kelimeler

MELANOZİS, MELANOZOM

7 harfli kelimeler

MELANOZ

Bazı kelimelerin anlamları

MELANOZ

Deri veya dokularda kahverengimsi siyah görünüm vermek üzere aşırı melanin toplanması.

MELANOZOM

Melanosit.

MELANOZİS

Melanin pigmentinin çeşitli organ ve dokularda anormal olarak birikmesi. Melanin pigmentinin metabolizma bozukluğuyla belirgin hastalık.

  -   -   -  

Anlamında MELANOZ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde MELANOZ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

MELANOTİK

Melaninin varlığıyla belirgin, melanozise ait olan.

MELANOSİT

Epidermiste melanin oluşturan hücreler. Deride bağ doku içerisinde melanin adı verilen pigment maddesini oluşturan ve ince yapısında salgı granülleri, Golgi aygıtı, granüllü endoplazma retikulumu ve mitokondriya bulunan hücreler, melanozom. Stratum bazale katmanı içerisinde de yer alan bu hücrelerin sitoplazmik uzantıları dikensi katmana kadar uzanır.