Sonu M ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "m" olan 7 harfli toplam 612 adet kelime bulundu. Sonu m harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında m harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde m harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

AYGERİM

Ay gibi güzel.

NİTEKİM

Gerçekten, hakikaten. Sonuç olarak.

AKCİLİM

Su geçirmiyen, gri renkli,killi toprak, kaolen.

ÜROKROM

Ürobilin, ürobilinojen ya da bilinmeyen yapıda bir peptitten oluşan sidikteki renk maddesi.

EPİBLEM

Kök korteksi.

YÖNELİM

Yönelme işi. Bitki, hayvan vb. canlı varlıkların, ışık, ısı, besin gibi türlü uyarıcı sebeplerin etkisi altında, bu uyarıcılara doğru veya tersine yer değiştirmeleri olayı, doğrulum, güne doğrulum, tropizm. Bireyin içinde bulunduğu yer ve zamanın, çevresindekilerin ve kendisinin farkında olması durumu. Kendi durumunu veya bulunduğu yerin durumunu başka yerlere göre belirleme. Bireyin, karşılaştığı karışık ve sorunlu durumlar karşısında belirlediği tutum.

İTRİYUM

Atom numarası 39, atom ağırlığı 88,92, yoğunluğu 4,6 olan, seryum filizlerinde bulunan, gri renkli, değerli bir element (simgesi Y).

ANİMİZM

Canlıcılık.

KONDROM

Kıkırdaktan köken alan, ince bir kapsülle çevrili, yassı kemiklerin ucunda ve kaburgalarda oluşan, evcil hayvanlarda nadir görülen iyicil tümör.

AMONYUM

Amonyaklı tuzlarda maden rolü oynayan bir birleşim kökü (NH4).

AYBEGÜM

Ay gibi güzel hanımefendi.

VİRECAM

Vereceğim.

YAZILIM

Bir bilgisayarda donanıma hayat veren ve bilgi işlemde kullanılan programlar, yordamlar, programlama dilleri ve belgelemelerin tümü.

ERBİŞİM

İbrişim.

MEYESEM

Meğer.

YANIIIM

Geçersiz olmakla birlikte geçerli görünen çıkarım. artbileşenin evetlemesi yanılımı,. önbileşenin değillemesi yanılımı.

KABINIM

Sabırsız.

BİTİRİM

Çok hoşa giden (kimse). Açıkgöz, işini bilen kimse. Kumar oynama, uyuşturucu alıp satma, dolandırıcılık yapma vb. işlerde deneyimli (kimse).

TENOTOM

Tendoya kesit yapmada kullanılan bisturi.

ELLAHEM

Herhâlde, galiba, zannedersem. Allah bilir ya.