Sonu M ile biten 5 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "m" olan 5 harfli toplam 941 adet kelime bulundu. Sonu m harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında m harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde m harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ZIHIM

Ağı.

GEDEM

Arapça kökenli kadem: kadem; ayak; uğur.

MUCEM

Eski yazında sözcüklerinin bütün harfleri noktalı olan (dize, tümce, koşuk). Eski abecenin bütün harflerini birer kez kullanmak yoluyla tümce, dize düzenleme sanatı.

DESEM

Latince on anlamına gelen ön ek. On.

YUTUM

Yutma işi.

BEYEM

Meğer, olaki.

IHRAM

Battaniye.

DAHIM

Tarla sınırı. Takım. Takım (alet). Takım, deste.

KETİM

Nüfusta kaydı olmayan.

UŞDUM

Kadınların fes üstüne sardıkları ipekli mendil.

ZOLAM

Yoksul.

İSLAM

Müslümanlık.

BİYAM

Meyan kökü.

ILGAM

Serap.

ENDAM

Vücut, beden, boy bos.

MUGUM

Herzaman, sürekli olarak : Mugum size mi çalışah.

SATIM

Satış.

TIKIM

Ağzın alabileceği büyüklükte lokma.

ÇİZEM

Bir yapının, bileşenlerini, öğelerini ve aralarındaki ilişkileri gösterebilmek için küçük ölçekte çizgilerle gösterilmiş biçimi. Bir nesnenin çizenekle gösterimi. Bir devinimin dizgesel gösterimi. Bir dizgenin ya da nesnenin birbiriyle ilişkili parçalarını sırasıyla gösteren çizge. Çapraşık bir yapıyı, yalın, anlaşılır çizgilerle gösteren, özellikle belgesel filmlerde, belgesel izlencelerde kullanılan biçim.

BOYAM

Meyan kökü. Badem.